M ČR na KT – stříbrná medaile pro Hanu Vítkovou

O uplynulém víkendu se na Vysočině bojovalo o mistrovské tituly na krátké trati v orientačním běhu. Okolo 700 závodníků v dorosteneckých a juniorských kategoriích a v hlavní kategorii dospělých se v sobotu vydalo na semifinálové tratě v okolí Blatek, aby si svými výkony vybojovali postup do nedělního finále. Mezi nimi bylo i 7 jihlavských dorostenců a dorostenek, 2 junioři a 2 muži, kteří měli právo startu.

Ze sobotní kvalifikace do finále A postoupila Hana Vítková a Vojta Orany. Matějovi Vítkovi postup utekl o jedno místo a spolu s ostatními tak běžel v neděli nižší finále B resp. C.

Finálový závod zaběhla skvěle a ve své kategorii mladších dorostenek D16 získala Hana Vítková stříbrnou medaili, díky rychlému finiši o vteřinu porazila výborně běžící Terku Ester Kamenickou, která skončila třetí a která byla na sběrce ještě před ní.

Výborně zaběhl také Vojta Orany, který skončil v kategorii H20 na skvělém 8. místě (ve dvou třetinách trati byl dokonce 4-5.!).