Skvělé výsledky hned na třech frontách

První poprázdninový víkend se konaly celostátní závody hned na třech frontách: Žebříček A u Hradce Králové, Žebříček B-Čechy u Náchoda a M ČR MTBO u Svitav. A vždy to znamenalo několik medailí a dalších cenných umístění.

V rovinatém terénu Hradce Králové byly na programu další dva závody ČP a ŽA, převýšení minimální, ale díky různorodým porostům nebyla viditelnost velká, což zvyšovalo orientační obtížnost. Po oba dny běžela skvěle v D16 Hana Vítková (1. a 2. místo) a tím si upevnila průběžné vedení v celkovém hodnocení Žebříčku A. Parádní je i výsledek Vojty Oranyho v H20: 6. a 3 .místo jsou v nabité konkurenci skvělé a Vojta je tak průběžně v ŽA sedmý. Solidně běžela v D16 i Sylva Oranyová a v H20 Matěj Venhoda.

Naopak u Náchoda byly terény ŽB-Čechy pěkně kopcovaté. V kategorii H18 se blýskl 3. místem Matěj Vítek, v početně velmi silné kategorii H16 běželi dobře Kuba Prášil i Lukáš Venhoda, stejně tak v H14 Adam Prášil. A samozřejmě veteráni přidali řadu medailových umístění. Tímto víkendem byl uzavřen Žebříček B. Z něj si licenci A do příštího roku vyběhli v H14 Adam Prášil (celkové 14. místo v žebříčku) a v H18 Matěj Vítek (2. místo v žebříčku). Licenci B pro příští rok obhájili: Kuba Prášil a Lukáš Venhoda v H16 (14.  a 17. místo v žebříčku) a  Víťa Hendrych v H18 (23. místo v žebříčku).  Mezi veterány získali celkové vítězství v Žebříčku B-Čechy Michal Prošek (H35), Milan Venhoda (H40) a Jarda Zeman (H60).

M ČR MTBO na krátké a klasické trati se konalo v neokoukaných terénech u Svitav. Převýšení bylo na middlu velmi malé (na klasice větší, ale nijak extrémní), ale na cestách bylo hodně kořenů a tak se nedalo jezdit moc rychle. Celkově tak byly tyto závody nezvykle technicky náročné a díky velmi husté síti cest i mapově velmi zajímavé. Na middlu v dámské elitě vyjela Renata Paulíčková bronzovou medaili,  v M50 byl Milan Venhoda čtvrtý. Statečně na trati mužské elity bojoval i Jirka Paulíček, ale stačilo to jen na 32. místo. Nedělní klasika znamenala pro Renatu druhou bronzovou medaili. K té přidal Milan Venhoda v M50 stříbro.