Bára a Renata na Mistrovství světa MTBO

V týdnu od 22.8. se v okolí italského města Vicenza v provincii Veneto koná Mistrovství světa v MTBO. V týmu české reprezentace závodí i Renata Paulíčková a Bára Chudíková.

Ve finále náročné klasiky se našim příliš nedařilo, nejlepší z českých žen dojela Bára na 22. místě.

Ve čtvtek se jel závod na krátké trati, ve kterém se českým barvám dařilo o moc lépe. Renata vybojovala 12. místo, zhruba 4 minuty za medailí, Bára dojela na 43.místě.

Páteční štafety se pro české trio ve složení Chudíková, Tichovská a Paulíčková nevyvíjely dobře, ale i pro ostatní týmy to byl závod plný překvapení a zvratů. česká štafeta nakonec dojela na 8. místě se ztrátou 11 minut na vítězné Švýcarky.

Sobotní sprint uzavřel týdení program MS. Ve velmi vyrovnaním závodě uspěla Renata 9. místo – minuta ztráty na vítězku. O 2 minuty více pak ztratila Bára na 24. místě.

První závod (v pondělí 22.8.) je kvalifikace na klasickou trať. Finálový závod se jeden hned v úterý, terénem bude předhůří Alp v okolí města Marostica. Parametry klasiky budí respekt – na ženy čeká v ideálním případě 27 km a 750 m převýšení, na muže pak ještě o 10km víc a převýšení 1350 m. Fyzicky to tedy bude velmi náročné a tak se bude hodit volný den, který přichází již ve středu.

Ve čtvrtek druhý boj o medaile, tentokrát na middlu, v sice kopcovité, ale již ne horské krajině která obklopuje Pozzolo di Villaga. Krom jiného se bude závodit mezi vinohrady, což bude dost náročné na dodržení pravidla, které nařizuje pohybovat se pouze po cestách.

Páteční štafety i sobotní sprint budou také v oblasti jižně od dálnice A4, v kopcích které se jmenují Colli Berici – terén tedy bude více méně podobný tomu middlovému, i když na sprintu by mělo jít spíše o příměstský lesík a sportoviště u městečka Sossano.