Čeřínkovský HROBeček

Tréninkový vytrvalostní závod (případně vycházka) určený pro všechny HROBnické mistry, HROBnické učně a veškerou příchozí veřejnost bez rozdílu věku, která by si chtěla ukrátit čekání na Vánoce proběhnutím s netradiční mapou a setkáním s kamarády v krásném prostředí Čeřínku.

Hned na úvod jedna vysvětlivka pro neznalé – Horský orientační běh = HROB (tak ať se toho zbytečně nebojíme!)

Datum: 12.12.2015

Centrum: Turistická chata na Čeřínku http://mapy.cz/turisticka?…

Parkování: Na parkovišti před chatou, případně na cestě směrem k horní části sjezdovky.

Prezentace: 9.15 – 9.45

Výklad tratě a pravidel: 10.00

Start: 10.15 (start kategorie HDR cca 10.30)

Kategorie: HM – HROBničtí mistři

HU – HROBničtí učni

HDR – HROBníčci+děti+rodiče+kdokoliv

Průběh závodu: Pro tratě HM a HU se jedná o netradiční scorelauf (podrobnosti budou upřesněny na výkladu tratě před startem) na mapě pro horský OB, s časovým limitem 3 hodiny. Vrátit se kdykoliv dříve je samozřejmě možné!!! Každý si může dobu svého pobytu v lese a délku trati zvolit sám podle svých sil a schopností.

Kategorie HDR absolvuje klasický scorelauf (volné pořadí kontrol) na tradiční mapě pro OB.

Délka tratí: protože se jedná o volné pořadí kontrol, tak se těžko určuje, ale kdo se rozhodne oběhnout všechny kontroly, tak musí počítat se vzdušnou vzdáleností cca 17,5 km. Kat. HDR – cca 2,5 – 3 km

Mapa: kat.HM – Zombíkův HROB 1:20 000, e 5m

kat.HU – Zombíkův HROB + výřez turistické mapy

kat. HDR – Čeřínek 1:10 000, klasická mapa pro OB, stav podzim 2014

Všechny mapy budou vodovzdorně upraveny zasunutím do euroobalu

Mapa Zombíkův HROB je vytvořena na podkladech předchozích map pro OB v prostoru Čeřínku. Z těchto map byla vytvořena mapa pro horský orientační běh (oficiální zkratka HROB). Z mapy byl odstraněn veškerý porostní detail a byly ponechány pouze vrstevnice, hlavní cestní síť, rybníky, potoky, bažiny, skály. Veškeré lesní porosty tedy mají pouze bílou barvu, žlutou barvou jsou vyznačeny plochy mimo les (pole a louky) a zelenou barvou soukromé pozemky (zákaz vstupu). V mapě nejsou zaneseny místní názvy ani turistické trasy (kat. HU je bude mít ve výřezu turistické mapy). Mapa bude před závodem vyvěšena na shromaždišti.

Ukázka větší části mapy je k nahlédnutí na http://pifi.aspone.cz/…ROB_mapa.jpg

Povinná výbava: Něco na psaní – nejlépe tužka nebo tenká fixa, mobilní telefon s mým uloženým číslem (737933660), hodně rychlé nohy, bystrá hlava a odhodlané srdce.

Ražení: bude upřesněno při výkladu tratě, ale čip určitě nepotřebujete!!!

Přihlášky: Do ST 9.12.2015 do 24.00 hod. (prosím o dodržení kvůli tisku map) na email: Tomas.Orany (at) seznam.cz Do přihlášky uveďte prosím jméno, kategorii, rok narození a mob. telefon (není povinné) pro případ nepředvídatelných událostí.

Startovné: HM+HU – 50 Kč HDR – 20 Kč – v ceně drobná odměna pro všechny dětské účastníky.

Občerstvení: V turistické chatě – ceny přijatelné, personál velmi ochotný, sortiment bohatý. Teplý čaj po doběhu k dispozici pro všechny zdarma.

Převlékání : V salonku v turistické chatě. Do salonku zákaz vstupu v obuvi na běhání!!!

Umývání : Až doma.

Protesty: Se přijímají s krabičkou cukroví (krabičku vrátím na konci závodu)

Vyhlášení: Jestli v kategoriích HM a HU náhodou někdo živý doběhne, tak ho určitě vyhlásím krátce po ukončení limitu – cca v 13.30. HDR – výsledný čas a drobnou odměnu dostanou všichni v cíli.

Ředitel+stavitel+rozhodčí+jury aneb holka pro všechno : Tomáš Orany a tajní společníci z OK Jihlava

Účast na tomto tréninkovém závodě je pouze na vlastní nebezpečí!!!

Proč zrovna mapa Zombíkův HROB? Máte se snad něčeho bát??? Bližší vysvětlení vám poskytne krátké video z nedávného podzimního soustředění OK Jihlava a KCTM Vysočina na Čeřínku: https://www.youtube.com/watch?…

Zde byla tato mapa poprvé použita a mně bylo líto ji neposkytnout k proběhnutí i dalším zájemcům.

!!!O případném zrušení závodu bude rozhodnuto nejdéle v pátek 11.12.2015 do 12 hod. Jediným důvodem zrušení (nebo přesunutí na jiný termín) by bylo pouze velmi špatné počasí (trvalý déšť, extrémně nízké teploty a pod.). Sledujte průběžné informace na stránce www.okjihlava.com

NOVINKY – DOPLNĚNÍ ROZPISU (9.12.2015) ČEŘÍNKOVSKÝ HROBeček – upřesnění rozpisu

1)Informace v rozpisu stále platí!!! Půjde tedy o lehce netradiční scorelauf (volné pořadí kontrol) na HROBové mapě, s limitem 180 minut. Bude se jednat o variantu ŽRAVÝ SCORELAUF – výklad pravidel viz. poslední bod těchto pokynů.

Návrat na shromaždiště možný kdykoliv před limitem. Výklad pravidel žravého scorelaufu – viz. poslední bod těchto pokynů.

2)Přijeďte raději trochu dříve, jak trochu později, ať stihneme vyčerpávající výklad pravidel (a že jich bude J), ať zbytečně neprotahujeme dobu startu (10.15 hod. u lyžařské chaty nahoře na sjezdovce).

3)Startovné mějte prosím pokud možno připravené přesně (HM, HU – 50 Kč, HDR 20Kč)

4)Občerstvení na trati si zajišťuje každý sám. Horko sice určitě nebude, ale nějaká lahvička s vodou v ledvince a nějaká tyčinka nebo rohlík se salámem se můžou hodit.

5)Trať je opravdu dlouhá. V případě přechodu z běhu do chůze, z chůze do… se určitě bude hodit nějaké triko, mikina nebo bunda navíc. Nepodceňujte pořádné oblečení!

6)Povinná výbava:

  1. tenká fixa (nejlépe něco, co píše i na igelit), nebo cokoliv jiného na psaní
  2. mobilní telefon s mým číslem 737933660 (z důvodu dlouhého závodu, kdy se relativně málo lidí bude pohybovat na poměrně velkém prostoru, navíc v místy obtížném terénu.. Volejte v případě potíží (ztracená kontrola, fyzické problémy, ale i většího časového zdržení oproti limitu).
  3. Hodinky (nevyužijete li času na telefonu)
  4. Dále doporučuji buzolu, nějaké náhradní oblečení, něco k pití a jídlu a hlavně DOBROU NÁLADU

7)Vyhlášení výsledků a ocenění vybraných účastníků proběhne co nejdříve po ukončení limitu. Veškeré své dojmy a zážitky budete mít čas si v klidu probrat s ostatními po vyhlášení – je ještě plánováno drobné občerstvení.

8)Provozovatel restaurace je velmi ochotný, ale s podobnou „terénní“ běžeckou akcí ještě zkušenosti nemá. Jelikož počet přihlášených účastníků značně překročil veškeré odhady, tak se v chatě prosím chovejte tak, ať nás hned nevyžene a ať podobnou akci zde můžeme uskutečnit i někdy příště. Vzhledem k omezeným dopoledním možnostem převlékání (střídání s odjíždějící skupinou ubytovaných, bude převlékání v salonku a vestibulu budovy poněkud „těsné“. Kdo můžete, převlékněte se prosím už doma. Pro děti (kat. HDR) bude budova k dispozici samozřejmě během celého dne. Zákaz vstupu v běžecké obuvi!!!

9)Nikoho nutit nebudu, ale budu rád, jestli po závodě a vyhlášení ještě chvilku posedíme, popovídáme a třeba si zahrajeme letošní „hit“ OK Jihlava – DOBBLE J

10):Při běhu 11 z 10 opravdových HROBařů doporučuje zpěv písně: https://www.youtube.com/watch?…

Pravidla varianty žravý scorelauf

Jedná se o volné pořadí kontrol. Časový limit je 180 minut. Na startu každý obdrží HROBovou mapu (kat. HU ještě turistickou bez zákresu kontrol), ve které budou zakresleny všechny kontroly. Záleží na každém, jak si svoji trasu naplánuje. Součástí „startovního balíčku“ bude také papírová průkazka, podrobný popis kontrol (jejich finálního umístění) a informace o bodové hodnotě jednotlivých kontrol.

Kontroly nebudou označeny lampionem, ale budou označeny červenobílou igelitovou pásku, ve většině případů omotanou okolo stromu, v několika málo případech pak bude fábor jen pověšen. Pod páskou bude upevněn papír A4 se symbolem kontroly a názvem místa, kde se kontrola nachází. Dále zde bude pověšen igelitový euroobal, ve kterém bude upevněna řada malých „lepek“ s nadepsanou bodovou hodnotou. Každý jak doběhne ke kontrole, si opatrně odloupne lísteček s nejvyšší momentální hodnotou (loupeme zespodu nahoru!!!). Tento lísteček si nalepíte na zadní stranu průkazky (lepíme postupně bez ohledu na čísla kontrol) a do přední části průkazky si do příslušného okénka kontroly tuto bodovou hodnotu přepíšete (např. kontrola č.9, tak body píšete do políčka 9). Důvodem opisování je to, že při tomto závodě se VŽDY stane, že někomu se lísteček odloupne, vypadne a pod.

Bodování bude rozděleno na bodování základní (20,19,18…2 body) a bonifikované (40, 38, 36…2 body). Každý, kdo doběhne ke kontrole, kde již nebude žádný nalepovací lísteček, tak si do příslušného okénka průkazky napíše 1 bod (nikde tak nebudete alespoň bez jednoho bodíku J)

Třetí variantou je kontrola č.99 Toto místo mám rád, ale nehodilo se do konceptu tratí. Na tomto místě je památník (nebude nijak označen), který byl postaven kvůli jisté události. Při zodpovězení otázky, ke které události byl postaven, bude v případě rovnosti bodů upřednostněn ten, kdo bude znát správnou odpověď.

Vítězem tedy nebude ten, kdo doběhne první, nebo ten, kdo oběhne všechny kontroly, ale ten, kdo v limitu 180 minut získá nejvíce bodů!!! Penalizace za každou překročenou, započatou minutu bude 2 b. Za překročení limitu o více jak 15 minut, pak následuje automatický přesun na konec výsledkové listiny… Při rovnosti bodů je dalším kritériem zodpovězení otázky kontroly č.99 a dále pak kratší dosažený čas.

Ukázka HROBové mapy http://pifi.aspone.cz/…ROB_mapa.jpg

A to je pro tuto chvíli asi vše – ostatní probereme při výkladu pravidel před startem.