Český pohár MTBO 2013 zakončen

Zakončení letošního ročníku Českého poháru MTBO proběhlo na Kladně. V mnohém bylo inovativní a experimentální, však se také o tom rozeběhly bouřlivé diskuze na mtbo.cz. Vše se odehrávalo přímo u města, v příměstských lesících či spíše lesoparcích.

Sprint startoval přímo před nákupním centrem (závodníkům bylo vyhrazeno skoro celé parkoviště), cíl byl hned vedle. Na to, zda je úchylnější v sobotu v poledne nakupovat nebo závodit na kole, má určitě každá z obou skupin jasný názor :-)

Ve sprintu byla v elitě Renča druhá, Lauič desátý a Pifi 33. (3 x zbytečně přebíhal bažinu, což se velmi po závodě disklutovalo zda je to povolené nebo nikoliv).

Výsledky závodníků SJI ve sprintu

Odpolední middle se jel na druhém konci Kladna, výsledky podobné jako ráno. Někdo si o místo polepšil (Véna v H21A dvanáctý), někdo si o místo pohoršil (René v D21E třetí, Lauič jedenáctý).

Výsledky závodníků SJI na krátké trati

A už mohly být spočítány a vyhlášeny konečné výsledky Českého poháru 2013: V H21E si na pódium pro cenu za 6. místo přišel Lauič, Pifi si na 29. místě udržel elitu i pro příští rok. V D21E poslední víkend Martinku René neporazila a v poháru skočila „až“ druhá. V H21A si na 15.místě vyjel pro příští rok elitu Véna, Štěpán díky absenci na podzimních závodech skončil 31., Pavča 46. V H21B se do popředí nedostal nikdo z Jihlavy: 16. Sucháč, 40. Kadlo V D21B absolvovala Petra málo závodů, takže konečné 22. místo V H20 skončil Ondra sedmý, určitě by skončil lépe kdyby neměl tolik disků…

Konečné výsledky Českého poháru

V neděli byla sezóna zakončena Mistrovstvím ČR pětičlenných družstev. Jihlavský tým obhajoval z loňska mistrovský titul, Báru letos v sestavě nahradila hostující šumperská závodnice, ostatní úseky byly beze změny. Závod byl velmi rychlý (úplně rovinatý příměstský lesopark), krátký a tedy celkem vyrovnaný. Kdyby se spousta týmů nenechala disknout za vynechanou kontrolu na povinném nebo diváckém úseku (jako třeba my na druhém úseku), nebo se neztratili na neskutečně dlouhou dobu (jako třeba my na třetím úseku)… Překvapivě tedy zvítězil bruntálský tým, favorité paběrkovali nebo byli disk.