Český pohár MTBO na Slovensku

Další dvojzávod Českého poháru MTBO se o uplynulém víkendu konal v zahraničí, i když relativně nedaleko českých hranic – kousek od Pezinoku / Modre v Malých Karpatech. To znamená kopce a zase kopce a ty zdá se jihlavákům svědčily: 7 medailových umístění za 2 dny je skvělá statistika.

Sobotní middle byl poctivý, 60 minut v kopcích, vinicích ale i uličkami rekreační oblasti Modra – Piesok. Tečkované pěšiny byly v terénu opravdu neznatelné a kdo se s tím rychle srovnal, tak dnes bodoval. Třeba Lauič v elitě, kdy ho porazili pouze dva reprezentační kolegové. A taky Véna a Pifi v áčkách.

H21E: 3. Lauerman

H21A: 1. Venhoda, 3. Prošek, 11. Hendrych, 13. Izdný

H21B: 8. Plíhal, 25. Lipták

H21C: 10. Kafka

Open: 7. Bartáková

Nedělní klasika byla spíše ultra-long. Pod dvě hodiny to dalo jen pár nejlepších z nižších kategorií B a C, většina závodníků se prala s tratí dvě a půl až tři hodiny. Tentokráte bylo méně kontrol, takže dlouhé postupy kde rozhodovala volba (a v kopcích vybrat tu správnou variantu nebylo vždy snadné) a samozřejmě také výdrž. Kromě třech včerejších medailistů, kteří shodně vybojovali opět pozice na stupních vítězů, se k nim dnes přidali ještě Kafu v H21C a Petra v kategorii open.

H21E: 2. Lauerman

H21A: 2. Venhoda, 3. Prošek, 14. Izdný, 19. Hendrych

H21B: 9. Plíhal, 17. Lipták

H21C: 2. Kafka

Open: 3. Bartáková

Stránka závodu s kompletními výsledky