Český pohár pokračoval ve skalách Kokořínska

Český pohár (a žebříček A i B-Čechy) pokračoval na Kokořínsku. Exkluzivní terén pískovcových skal přilákal 1200 startujících. Terén i tratě byly opravdu velmi náročné – jak fyzicky díky značnému převýšení, tak i mapově díky spleti několikapatrových skal v mnoha hlubokých údolích.

Stupně vítězů naši závodníci okupovali hned několikrát – Terka Čechová na sobotní klasice s převahou zvítězila v D16A, k tomu přidala 2. místo na nedělní krátké trati. Celkově tak upevnila svoje průběžné vedoucí postavení v Žebříčku A (poslední žebříčkový závod je M ČR na klasice příští týden). Dobře běžel Domček Frýba v H16A – 10. a 8. místo jsou velmi pěkné, Honza Bořil doběhl 9. (v neděli byl bohužel disk). V H18A bojoval Honza Čech o bednu, získal ji jen v neděli na třetím místě, v sobotu byl pátý, Vojta Vacek běžel solidně a skončil 15. resp. 18.

Medailové pozice sklízeli i veteráni. V D40 běžela Zuzka Čechová výborně v D40B: 3. a 5. místo jsou vynikající výsledky. Daně Hrstkové se tentokáte mezi skalami nedařilo úplně podle představ (4. a 12. místo). Milan Venhoda na klasice v H40B jasně zvítězil, krátkou pak běžel v H21B (12. místo).