Český pohár v Holzhau: skoro samé medaile

obrazek Poslední závody letošního ročníku Českého poháru proběhly o víkendu v Holzhau – německé části Krušných hor jen pár metrů od českých hranic. Současně se jednalo o Mistrovství Německa. Výborné sněhové podmínky, hustá síť dobře upravených stop (většinou připravených rolbou) a tratě s mnoha volbami, to vše tvořilo dobrý základ pro spokojenost závodníků.

Sobotní krátkou trať vyhrál v elitě Miroslav Rygl před Milanem Venhodou a Ondřejem Vodrážkou, Honza Lauerman zlomil hůlku ale bojoval dále a dojel na 9. místě.

Nedělní klasická trať byla dlouhá a náročná (zvláště pro ženy, čas vítězky delší než u nejlepších mužů) . V mužích zajel s přehledem nejrychlejší čas Ondřej Vodrážka, druhý s odstupem téměř 6 minut byl Lauerman, třetí Venhoda pak byl jen o 6 vteřin pomalejší.

V H45 byl Vašek Kafka po oba dny druhý, Matěj Kafka dojel na klasice v H14 na 3. místě

Při závodech bylo použito bezkontaktní ražení SportIdent Air+ Pár závodníků zaznamenalo nějaký problém (Matěj Kafka v sobotu), ale celkově vše běželo bez výraznějších problémů a je to pro LOB velmi dobrý a pohodlný systém – není třeba zastavovat u kontroly, což je výhoda zvláště ve sjezdech, kde se tak nevyhrnuje sníh a omezí se možnost srážky více závodníků.

Fotogalerie

Celkové výsledky Českého poháru 2013 po 6 závodech (4 se počítaly) dopadly následovně:

DE: 6. Paulíčková

HE: 3. Lauerman, 5. Venhoda

H14: 1. Kafka

H21B: 1. Prošek, 4. Paulíček

H45: 1. Kafka

H55: 6. Paulíček