Český pohár v Jihlavě i na Čeřínku se povedl

Uspořádali jsme první oficiální závod v OB v letošní sezóně. A rovnou Český pohár a závod Světového rankingu. A velmi úspěšně …

Jak vědí zasvěcení, bylo to extrémně náročné a komplikované. Ale díky úsilí všech, kteří přispěli menším či větším dílem, se to povedlo. Závodníci odjížděli velmi spokojeni a ohlasy byly jen pozitivní. Po sportovní stránce proběhlo vše na velmi vysoké úrovni.

Uspořádání bylo umožněno na základě výjimky od Ministerstva zdravotnictví, které však definovalo velmi přísné podmínky pro závodníky i pořadatele. Všichni závodníci i pořadatelé museli být otestování, do centra závodu nesměl nikdo cizí, atd. 

Sobotní sprint postavil Honza Čech a zavedl závodníky do třech zcela odlišných oblastí: centrum města, lesopark Heulos a nakonec areál ZOO. Tratě se hodně líbily, náročnost plně odpovídala tomu, že se jednalo o Český pohár a WRE.

Nedělní krátkou trať připravil na Čeřínku Jarda Zeman. Práci mu komplikovaly harvestory, které každým dnem ukusují další a další kousky lesa. Přeběh pasek plných klacků po těžbě tak byl nevyhnutelný, ale přesto nebo právě proto to byl těžký závod.