Dvě třetí místa a jedno vítězství ze Suché Rudné

O víkendu se v Jeseníkách konal 5. a 6. závod žebříčku A. Běželo se v Suché Rudné mezi Andělskou Horou a Karlovou Studánkou. Místo dostálo svému názvu. Bouřky a deště byly po oba dny pouze za blízkým hřebenem a závody proběhly téměř za sucha. Závodilo nás šest – pět Ačkařů s doprovodem. V sobotu se běžela klasika, v neděli krátká trať. Terén byl typicky jesenický – kopce, bažinky, tráva a nejasná žlutozelená rozhraní.

V sobotu jsme vybojovali dvě medailová umístění – zadařilo se Honzovi i Terce. Obsadili shodně třetí místa a oba měli pocit, že jim to moc neběželo. Vojta byl 13. a Domček 17. Bořek si pouze došel pro mapu, aby pošetřil hojící se koleno. Doprovod v D45B obsadil paté místo a byl spokojený, že v těch bažinách a kopcích nezahynul.

V neděli se běžela krátká trať. Kdo šel pozdě měl výhodu, neboť vysoká tráva, kopřivy a jiný podrost se brzo vyšlapal. Doprovod startující v 02 poctivě prošlapával cesty ve vysoké trávě a kopřivách. Ruce a nohy pálí ještě teď. Na druhou kontrolu prošlapal tolik cest, že tam nechal skoro 4 minuty a bylo hotovo. Ale nakonec to stačilo na sedmé místo. Ačkaři měli los příznivější a startovali kolem poledne. Ale hlavně, oni to o něco víc umí. Terka podala soustředěný výkon a se slušným náskokem vyhrála. Honza šel velmi dobře až na desátou kontrolu, kde nechal tři minuty a se ztrátou 2:02 na vítěze obsadil páté místo. Vojta byl 14., Domček 22. a Bořek 23.