Individuální trénink

Vzhledem k rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu a díky dalším navazujícím restriktivním opatřením jsme byli nuceni (stejně jako celé sportovní prostředí) zrušit společné tréninky, nejbližší plánované soustředění (zatím jarní Větrný Jeníkov) i závody (Český pohár začátkem května)

Naštěstí je možné nadále vyrážet do přírody individuálně, což všem vřele doporučujeme.

Norští orienťáci již dříve vytvořili aplikaci, která podporuje individuální orientační trénink a nyní se velmi hodí. Jmenuje se UsynligO což v norštině znamená „neviditelný O“. A tři tréninky jsou již připravené i u Jihlavy!

Princip je takový, že organizátor připraví trénink, tj. trať na OB mapě a tu zveřejní k dispozici všem. Každý může na tréninkovou trať – kterou si stáhne z webu a vytiskne – vyrazit kdy se mu to hodí, organizátor nemusí čekat na startu na opozdilce ani každému měřit čas. V terénu však žádné lampiony nejsou, to zajistí mobilní aplikace (pro Android i Apple, připravuje se i pro chytré hodinky), která při doběhnutí na místo kontroly upozorní zvukem a také automaticky měří mezičasy.

Vše je nyní v rychlém vývoji, jakmile se informace o této aplikaci rozšířila mimo rodné Norsko, tak byla do týdne přeložena do češtiny a denně přibývá mnoho nových tratí po celém světě, včetně ČR.

V okolí Jihlavy jsou připraveny tři tréninky (díky Alfi a Vojto a Fando) – 2x na Pekle a na Špičáku, v každém tréninku jsou připraveny 3-4 tratě různé délky a obtížnosti. Využijte této možnosti a vyražte trénovat sami kdy budete chtít.

Mobilní aplikace automaticky najde a nabídne nejbližší tréninky, na webu je možné tréninky hledat nad google mapou. Důležité pro fungování je aplikaci povolit trvalý přístup k GPS. Pokud by jste nad něčím váhali, podívejte se do českého návodu