Kopce na mistrovské klasice prověřily sílu v nohách

Mistrovství na klasické trati se letos běželo v pěkných kopcích Zábřežské vrchoviny s centrem v lyžařském areálu v Kladkách. Terén byl celkem obyčejný, co bylo neobyčejné tak to byly kopce a údolí. Náročné to tedy bylo na fyzičku a jasně se projevilo, kdo trénoval a kdo ne – rozdíly v časech byly vidět výrazně větší než bývá obvyklé. Důležité ale byla také správná volba postupů, často se vyplatily i relativně dlouhé obíhačky s ušetřením výškových metrů.

Postoupit do finále A se snažilo 23 jihlavských borců, nicméně úspěšně se to podařilo z mladíků jenom Péťovi v H18 a Márovi v H21 a mezi veterány pak Vláďovi (H35), Pifimu a Alfimu (H40), Járovi a Vénovi (H45).

Letos se nikomu z našich A-finalistů na stupně vítězů nepodařilo probojovat, i když v několika případech chybělo jen velmi málo. V H18 vybojoval po vyrovnaném výkonu Péťa Čech pěkné 8. místo, v hlavní mužské kategorii Mára Prášil opět všechny překvapil famózním výkonem v kvalifikaci a ve finále si pak doběhl pro hodnotné 26. místo.

Veteráni Vláďa Srb a Jára Vítek zůstali shodně těsně za medailí na neoblíbené čtvrté pozici.

Finálové výsledky jihlavských závodníků, kompletní výsledky.

Na stánce závodu je odkaz na řadu pěkných fotogalerií (také od Jirky Čecha), mapy s tratěmi pro analýzu jsou už také samozřejmě na OB postupech