Lauerman obhájil mistrovský titul na klasice

Mistrovství ČR na klasické trati, které se konalo v Lučanech na Nisou, obhájil Honza Lauerman mistrovský titul. Milan Venhoda se vklínil mezi reprezentanty a dojel celkově pátý.

Mistrovství ČR na klasické trati v Lučanech nad Nisou bylo pro pořadatele i závodníky velmi náročné ale pěkné. Po vydatném sněžení v posledních dnech přišla práce pořadatelů při projíždění stop téměř nazmar. I když ještě těsně před závodem operativně projížděla stopy na loukách rolba, nebylo možné stihnout projet úplně všechny stopy a závodnící startující na začátku startovní listiny tak tedy měli určitě horší podmínky když museli občas prošlapávat. Terén byl ideální pro mistrovskou klasiku (zvlněný až místy kopcovitý, louky, lesy i remízky), tratě byly velmi pěkně postavené, v daných podmínkách opravdu náročné.

V mužích byl závod velmi vyrovnaný, nakonec mistrovský titul obhájil Honza Lauerman pouhých 22 vteřin před Jiřím Bouchalem (VPM), třetí Ondřej Vodrážka (VPM) dojel s dvouminutovým odstupem. Na vynikajícím pátem místě skončil Milan Venhoda.

Z výsledků:

H21: 1. Lauerman, 5. Venhoda

D20: 6. Řezníčková

D21: 30. Kafková

H14: 1. Kafka

H21B: 22. Paulíček

H45: Kafka

H60: Paulíček

M ČR štafet se jelo v neděli ve stejném prostoru, všechny stopy (až na vzácné vyjímky) však byly projeté a tak se jednalo o velmi povedený závod, který se určitě líbil.

Mužská štafeta Jihlavy sice obhajovala titul z loňska, to však při neúčasti Honzy (cestuje na SP do Bulharska) a Kráti bylo naprosto nereálné. Konečné 12. msíto ve složení Venhoda, Kafka V, kafka T. je celkem solidní. Jihlavská ženská štafeta byla bohužel nekompletní tak jela mimo soutěž.

Stránky závodu s kompletními výsledky

Fotografie z M ČR štafet