M ČR DT a ČP MTBO – Blansko

Další dvě kola Českého poháru a Mistrovství na dlouhé trati v Blansku – to byly pěkné kopce, prudké sjezdy a dokonce chvíle krupobití. A taky solidní výsledky, které vynesly Renče nominaci na Mistrovství Evropy.

MTBO Blansko Sobotní dlouhá byla opravdu dlouhá, ale nakonec se jelo celkem svižně a tak dosažené časy odpovídaly pravidlům. V průběhu závodu se přihnala bouře s krupobitím a během deseti minut dokázala pěkně rozmáčet terén a na všech cestách udělat príma kluzké blátíčko. Kdo startoval na začátku, byl proto ve výhodě, ale desítky minut které dostali nadělené někteří naši to zase nebyly.

V sobotu tedy Renča dojela „až“ sedmá, Bára 10., Lauič tentokrát s Bárou držel basu a skončil na stejném místě. Z dalších výsledků stojí za zmínku 5. místo Anryho v H21B.

Nedělní krátká se jela ve stejných kopcích, ale už za sluníčka. nejen počasí, ale i naše výsledky byly o kus lepší:

D21E: 1. Renča (s velkým náskokem a to ještě bloudila ze sběrky do cíle), 9. Bára, H21E: 5. Lauič, H21A: 13. Véna, H21B: 4. Pavča, 9. Ánry, 23. Lipty, H21C: 19. Dave, 24. Kasi.

Pro Renču nedělní vítězství znamená nominaci na ME v Itálii začátkem června, doufejme, že Lauičovy stabilní výsledky mu vynesou nominaci taky.

Fotografie