Mareda bude! / Mareda byl!

S radostí vám oznamujeme, že i přes nepříznivou situaci jsme našli způsob, jak Maredův pohár uspořádat a přitom dodržet všechna nařízení. Závod bude sice muset vypadat zásadně jinak než minulé roky, ale upřímně – co letos není jiné.
Závod proběhne tradičně dvoukolově. Netradiční bude to, že na absolvování prvního kola nebudou mít závodníci jedno dopoledne, ale celý týden od soboty 28. 11. do soboty 5. 12. 

Jak to probíhalo a dopadlo se dočtete níže …

Úspěšnost v prvním kole není závislá na termínu, kdy první kolo závodník absolvuje, může si ho tedy zaběhnout kdykoli během stanoveného týdne, podle osobních preferencí a bez nebezpečí, že se nakazí od jiného závodníka, nebo že poruší některé nařízení. 

Druhé kolo pak proběhne v sobotu 5. prosince večer jako online schůzka.

Povinné vybavení pro první kolo je chytrý mobilní telefon s GPS, pro druhé pak počítač s webkamerou a mikrofonem.
Z organizačních důvodů letos vypisujeme pouze kategorie Mareda a Mareda junior (14-18 let), Maredáčkům se tímto omlouváme.
Přihlášky prosím vyplňujte do formuláře zde: https://forms.gle/GCbD4othnLszt3bj6
Uzávěrka přihlášek je ve středu 25. 11. 23:59. Dohlášky po tomto termínu (i v průběhu závodního týdne) jsou možné, dohlášení budou ale v prvním kole výrazně penalizováni.
Bližší informace o závodě zašleme ve čtvrtek 26. 11.
V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Maredovu poháru zdar!
za pořadatelský tým Čechů
Honza a Terka

A jak to vlastně probíhalo a dopadlo? Skvěle.

První kolo se běželo individuálně kdykoliv v průběhu týdne v lesích okolo Zborné, trasou nás postupně navigoval program v mobilní aplikaci WhereYouGo, úkolem bylo se dostat co nejdříve do cíle. Postupně v průběhu trasy byly odkrývány jednotlivé nápovědy ohledně umístění cíle. Ale tak jednoduché to nebylo – po úvodní běžné části následovalo „bludiště“ na vrstevnicové mapě, pak byly azimuty na zredukované mapě, následovalo několik postupů podle fotek a poslední nápovědu bylo možné získat na jedné z několika kontrol na mapě (ale nebylo jasné na které). 

Večerní finále pro 8 nejrychlejších pak probíhalo on-line v aplikaci Zoom a začalo tradičně společným zpěvem hymny Maredova poháru. Po dvou kolech s různými úkoly se do závěrečného finále propracoval Pifi a Péťa Čech. MC kvíz (jehož formát pak okopírovala televize do populárního AZ kvízu) s orienťáckou tématikou rozhodl ve svůj prospěch Petr Čech a stal se tedy vítězem 38. ročníku

Je vidět, že orienťáci si poradí s každou výzvou a omezující vládní opatření je nijak nerozhází. Díky pořadatelům za skvělý zážitek!