Maredův pohár 2022 – 40. ročník

Rozpis

Předzávodní dobrovolný úkol (sbírání bobříků)

Pokyny k závodu

Seznam přihlášených

Historie Maredova poháru

Seznam postupujících do večerního finále

Foto a video z průběhu závodu a večera.

Reportáž z Maredy:

MAREDA CUP 2022

Za krásného zimního marastu se dne 3. 12. 2022 uskutečnil úctyhodný 40. ročník Maredova poháru. Když se podíváme zpátky do historie na to, co se stalo roku 1983, kdy se Mareda Cup narodil, zjistíme, že se v listopadu za účasti prezidenta republiky Gustava Husáka otevřelo po 7 let trvající rekonstrukci Národní divadlo. A pěkné divadlo to bylo i na Maredovi 2022. On totiž přišel i Lauič. Ale popořadě.

Tým mentálně bystrých organizátorů ve složení Kadlo a Kassi připravil opravdu náročnou dopolední část. Zázemí poskytl Dům dětí a mládeže Jihlava. Z něj měli vyrazit účastníci obou kategorií do víru velkoměsta. Jenže! Šifra mistra Kadla byla natolik složitá, že se mozkové závity účastníků povolily, a pro mnohé tak byl problém vůbec definovat místo startu. Téma šifer se neslo celou dopolední částí a jsme si jistí, že bude dlouho rezonovat v hlavách jihlavských orianťáků. I pro malé Mareďáčky byla připravena trať, jež je provedla po krásných místech Jihlavy a celá se vztahovala k tématu zvířátek a zoologické zahrady.

Roku 1983 byly během listopadu na české území umístěny ruské rakety středního doletu jako reakce na aktivitu USA. Je náhodou, že i k večernímu finále Maredova závodu byly rakety potřeba. Naštěstí ty badmintonové. V hospůdce ve Vyskytné nad Jihlavou se strhla bitva o vítěze Maredova poháru. Postoupivší inteligence oddílu se postupně utkala ve třech disciplínách. Kvíz, badminton a finálový rozstřel v šipkách. Nejlépe se vedlo Terez Řezníčkové, která zvedla jako druhá žena v historii podruhé pohár nad hlavu. Aby ten pak byl z úcty k tradici naplněn zelenou a plný této dobroty oběhl všechny orienťáky, čímž se zajistilo důkladné promoření této slepé vývojové větve homo sapiens sapiens. Terez gratulujeme.

Kdo na Maredovi 2022 byl,ten ví, že v žádném případě nemá chodit s Lauičem na WC. Ví, že spravedlnost je slepá a ani Kassiho jestřábí okno toto nenapraví. Ví, že Kadlo je blázen, co vymyslí extrémně náročný závod. A ví, že se roku 2022 sešel oddíl OK Jihlava ve velkém počtu a modlíme se k Maredovi, aby tomu tak bylo i nadále.