Mistrovství ČR LOB – zlato a stříbro v hlavních kategoriích

obrazek V polských Jakuszycích nedaleko Harrachova se konalo Mistrovství ČRv LOB na klasické trati. V náročných mrazivých podmínkách připravili liberečtí pořadatelé velmi pěkné závody kdy mezi širokými turistickými magistrálami připravili náročnou síť skůtrových stop. V ženách zvítězila podle očekávání Bára Chudíková a obhájila tak titul z loňska. V mužích naprosto zaslouženě vybojoval stříbrnou medaili Milan Venhoda a jako jediný tak nestačil na vítěze Michal Drobníka. Honza Lauerman by sice zajel třetí čas, ale s vynechanou kontrolou byl diskvalifikován.

Terka Kafková mezi ženami na mistrovské klasice skončila na 18. místě. V nemistrovské kategorii H14 dojel Matěj Kafka třetí, v H45 díky pozdnímu příchodu na start vybojoval Vašek Kafka až 10. místo.

Nedělní závod Českého poháru na krátké trati se jel za stejného mrazivého počasí (-15 st.C). V dámské elitě se na stupních vítězů nic nezměnilo, opět vyhrála Bára Chudíková. V mužích Honza Lauerman napravil svou pošramocenou pověst a o dvě minuty porazil druhého Milana Venhodu, třetí skončil o další dvě minuty pomalejší novopečený mistr Drobník (SJC).

Kompletní výsledky