Mistrovství ČR na klasické trati na Melechově

O víkendu proběhlo na Melechově Mistrovství ČR na klasice – vrchol domácí OB sezóny. A jak se v něm dařilo jihlavákům? Střídavě. Do finále A postoupili v D18 Zuzka Boudová, skvělým výkonem v D35 Zuzka Čechová, v H21 Mára Prášil a v H35 podle očekávání Milan Venhoda. Na ostatní čekalo v neděli nějaké nižší finále.

Závodníky čekal rychlý terén, kde bylo i dost převýšení. Jak píše Béďa: „chtělo to nic nevymýšlet, rychle valit a přitom nedělat chyby“ – a má pravdu. Mapu připravil Kráťa velmi dobře, tratě většinou mnoho voleb postupů neměly, ale to se v takovémto terénu s množstvím cest dalo očekávat. Přesto v sobotu i v neděli se zajímavá voba našla (alespoň u mě), nedělní dlouhý postup měla podobný většina kategorií a byl to takový stavitelský chyták, na který nachytal spoustu závodníků (kteří se krásně proběhli po velké zakroucené cestě, ale ztratili tak skoro minutu i když hodně pospíchali, včetně mě).

Postupujícíh jihlaváků do A-finále mnoho nebylo. Zuzka Boudová nakonec vybojovala „jen“ 18. místo, Mára se statečně pral s téměř 17-ti kilometrovou tratí a doběhl na solidním 21. místě. Zuzka Čechová měla skvělý víkend a radost z 10. místa ve finále. Véna pak měl radost z vítězství v nejmladší veteránské kategorii, o které však musel bojovat s několika vyrovnanými soupeři.

Výsledky finálových A-kategorií:

D18: 18. Boudová

D35: 10. Čechová

H21: 21. Prášil

H35: 1. Venhoda

H70: 4. Boudný