Mistrovství ČR na klasické trati

Mistrovství ČR na klasické trati se letos konalo v Bečově nad Teplou v pořadatelské režii Ekonomu Praha. V pěkném lese na poměrně rychlých tratích bojovala i hrstka jihlaváků o medaile v hlavním závodě letošní domácí sezóny.

Ze sobotního semifinále postoupili do hlavního nedělního finále A snad všichni jihlaváci, kteří to měli v plánu. Marek Prášil skvěle v H21 z třetího místa, Ondra Zacha v H18 vybojoval „jen“ finále C, ale získal spoustu zkušeností v ostré konkurenci.

Ve veteraniádě Dana Hrstková (D50) i Milan Venhoda (H40) s přehledem zaběhli nejlepší čas semifinále. Životní závod běžela v D40 Zuzka Čechová a postoupila z 5. místa.

Ve finálovém nedělním závodě již Mára neudržel „sobotní formu“ a skončil celkově na 28.místě. Zuzka (D40) běžela velmi solidně – konečné 9. místo

Velká favoritka v D50 Dana bohužel na 7. kontrolu udělala obří 7-minutovou chybu a z průběžného a jasného vedení se propadla až na 5.místo.

Jedinou jihlavskou medaili – zlatou – vybojoval ve vyrovnaném závodě Véna v kategorii H40.