Mistrovství Evropy MTBO v Portugalsku se zlatou tečkou

obrazek

Tento týden probíhá Mistrovství Evropy v MTBO v Portugalsku v regionu Idaha-a- Nova (vnitrozemská oblast přiléhající k hranicím se Španělskem). Mezi českými reprezentanty bojuje o co nejlepší umístění i Renata Paulíčková.

V pondělních sprintových smíšených štafetách nastoupila za ČR dvojice Tichovská+Hradil (za každý stát mohl startovat jen jeden tým) a vybojovali skvělé stříbro. O den později už tým v plném počtu nastoupil do závodu ve sprintu, který se jel v městské zástavbě a na příměstských přírodních cestičkách. Martina Tichovská vybojovala zlato, Renatě sprinty příliš nesedí a skončila na 22. místě (i když ztráta nebyla příliš velká, závod byl velmi vyrovnaný).

Ve středu byla na pořadu krátká trať, tentokráte již „v lese“ ale za velkého vedra kolem 40 stupňů. Renata dojela na velmi pěkném 13. místě, nejlepší česká závodnice Martina Tichovská byla tentokráte devátá.

Klasická trať, to by papírově měla být nejlepší trať pro Renču. A mohla být, kdyby neorazila jinou kontrolu. :-( Kopcovitá, fyzicky náročná trať (30,5 km vzdušnou čarou a 740 m převýšení pro ženy a o poznání víc pro muže), kde navíc bylo nutné si dobře pohlídat volby postupů právě kvůli hlubokým údolím a zářezům. Renča jela velmi dobře, bohužel však čtvrtou kontrolu orazila jinou, nebýt toho, její čas by stačil na osmé místo. Ale na kdyby se samozřejmě nehraje…

Závěrečný závod štafet se stal českou exhibicí. Závod se jel v okolí jedné z vesniček regionu, na síti většinou velkých pevných cest mezi políčky a v navazujících lesících. Převýšení tentokráte bylo poměrně malé a tak závod byl rychlý a celkem vyrovnaný. První úsek českého týmu rozjížděla Renata, jela výborně, farstované volby vybrala velmi dobře a předávala v čelním balíku na třetím místě, patnáct vteřin za vedoucí Dánkou. Marie Březinová také neváhala a spolu s ruskou závodnicí ostatním odskočila o dvě minuty. Finišmanka českého týmu Martina Tichovská zajela nejlepší čas dne a s luxusním čtyřminutovým náskokem slavila v cíli zlatou medaili a titul Mistryň Evropy.

I tým českých mužů získal evropské zlato, ale tam byl boj ještě náročnější a výsledky o hodně těsnější.