Mistrovství světa MTBO – Lauič, Bára a Renča – jihlavská želízka v ohni

5.-11.8.2007 se v okolí Nového Města na Moravě koná Mistrovství světa v MTBO. Nominaci si vybojovali i tři jihlaváci: Renča Paulíčková, Bára Chudíková a Honza Lauerman.

V úvodním sprintu dojela Renča na 12. místě jako nejlepší z českých závodnic, ostatní jihlaváci startovali až v dalších závodech.

Úterní middle přinesl českým barvám první dvě medaile – Markéta Jirásková i Luboš Tomeček vybojovali bronz. Renča dojela 21., Bára 22., Lauič v náročné konkurenci vybojoval 21. příčku.

Z kvalifikace klasiky postoupili do finále všichni čeští reprezentanti. Lauič s Renčou si však vybrali zřejmě smolný den, oba měli na trati technické problémy. Renča s utrženou přehazovačkou nedokončila, Lauič opravoval asi 6 minut přehazovačku a i přesto dokázal vybojovat 24. příčku. Bára zajela klasiku výborně – 16. místo.

V závěrečném závodě štafet startovali v obou kategoriích dva české týmy. Bára rozjížděla béčko (celkově 8.místo), Renča jela na druhém úseku áčkové štafety. Finišmence Markétě Jiráskové předávala na skvělém druhém místě, nicméně defekt znamenal propad až na 10. místo. Mužský A-tým vybojoval stříbrnou medaili, Lauič finišoval českému B-týmu na 7.místě, nicméně sběrku orazil až příliš rychle na to aby ji čip zaznamenal.

Nominaci si vybojovali i tři jihlaváci: Renča Paulíčková, Bára Chudíková a Honza Lauerman, kteří budou bojovat o co nejlepší umístění ve čtyřech závodech, které jsou na programu: pondělí 6.8. sprint, úterý 7.8. krátká, pátek 10.7. klasika a v sobotu 11.7. závěrečné štafety.

Světová špička je hodně široká a kromě českých závodníků si ambice na místa nejvyšší dělá i mnoho dalších zemí, především Finové, Rusové, Francouzi, Rakušané i další. Renča již výbornými výsleky na letošním ME v Itálii ukázala, že do světové špičky patří a (jak hodnotí reprezentační trenér) může bojovat i o světové medaile. Zahanbit se určitě nenechá ani Bára. Lauič již na mnoha českých závodech ukázal, že dokáže porazit všechny ostatní české reprezentanty a držíme palce, aby se mu to podařilo i tentokrát ve skorodomácím terénu.

Závody bude vysílat Česká televize – pondělní sprint v přímém přenosu (na ČT 4 sport), ostatní závody pak ze záznamu. Na internetu pak lze sledovat on-line výsledky a mnoho dalšího.