MTBO sezóna zahájena v Hradci

Sezóna MTBO byla zahájena třemi závody u Hradce Králové. Podle očekávání byl terén rovinatý, rychlý a o to tedy tratě delší. Na závody dorazilo více než 500 účastníků, silná byla i jihlavská výprava. Prvním závodem byl middle s hromadným startem. V lese to byl pěkný šrumec, na uzlové kontrole (byly 3 farstované okruhy) se potkávalo opravdu hodně závodníků. Ještě tentýž den odpoledne pak byl druhý závod, opět middle, tentokráte s intervalovým startem. Bohužel přesně podle předpovědi přišel se zahájením startu déšť a to v kombinaci s teplotou pouze +4 C nebylo vůbec příjemné. 

Po dojezdu tak všichni hned zalezli do spacáku se zahřát a nebyla chuť rozbírat postupy a chyby na trati. Nedělní klasika se už jela za slunečného i když chladného počasí. Tratě byly dost dlouhé, pro solidní umístění bylo nutné držet tempo a samozřejmě se vyvarovat chyb. 

V elitě si velmi dobře vedla René – 5.,10. a 9. místo, mezi muži držel Lauič stabilní umístění (21., 22. místo).

V H21A začal sezónu velmi dobře Piko – 2, 3. a 11. místo, stejně tak v W21A Bára – 6., 11. a 5. místo.

V první desítce bodoval i Véna v H40A – 8. a 9. místo (pro letošek byla nově kategorie H40 rozdělena na dvě podkategorie s různou náročností a áčka mají být delší než H21A, tak uvidíme jak se tato novinka osvědčí).

Výsledky jihlavský závodníků: 1.ČP, 2. ČP, 3. ČP

Mapy s tratěmi: 1. ČP – hromadný start, 3. ČP – klasika