Nejlepší orienťáci roku 2009

Na slavnostním večeru byla nejlepší lyžařskou orientační běžkyní roku 2009 vyhlášena Barbora Chudíková, která na mistrovství světa v Japonsku dosáhla historického úspěchu, když vybojovala stříbrnou medaili v závodě na klasické trati. To před ní žádný český reprezentant ještě nedokázal!

Bára navíc v závodě štafet přidala bronz (spolu Helenou Randákovou a Simonou Karochovou). Randáková (Spartak Vrchlabí) si díky této medaili a pátému místu v závodě na klasické trati odnesla cenu za druhé místo v anketě o nejlepšího lyžařského orientačního běžce uplynulého roku. Bronzovou příčku v anketě obsadil Jan Lauerman.

Výsledky byly vyhlášeny na základě hlasů odborníků a Bára zvítězila naprosto po zásluze a jednoznačně (získala 40 bodů), následovaná Helenou Randákovou (Spartak Vrchlabí, 19 bodů) a Janem Lauermanem (17 bodů).