V první polovině července se osm jihlavských běžců ( a tři žďárští) podívalo do Švédska. Zúčastnili se spolu s turnovskými, plzeňskými a kralovickými orienťáky soustředění, které pořádal turnovský Vašek Zakouřil. Tréninky probíhaly v okolí Alvesty. Na programu byl i dvoudenní závod ve Västerviku – Tjust 2-dagars. Můžete se podívat na fotky od Honzy Čecha nebo tady a tady a tady (od Plzeňských běžců).
Bára + Renča stříbrné na Bike Adventure
Dvojice Bára Chudíková + Renata Paulíčková vybojovaly skvělé druhé místo ve velmi populárním a silně obsazeném dvoudenním závodě Bike Adventure 2011. Porazit je dokázala pouze rakouská dvojice světových šampiónek v MTBO Michaela Gigon a Christine Schaffner. Závod se jel v Novohradských horách a na Třeboňsku, závodníci zavítali i do rakouského příhraničí.
Závodů po vzoru Bike Adventure (a dle původního vzoru anglického Polarisu) se v posledních letech pořádá více. Letošní novinku Bedřichovskou pětihodinovku si vybrali Milan Venhoda + Honza Hübner, kteří skončili v Jizerských horách sedmí.
Mistrovství ČR MTBO ve sprintu a štafet
O víkendu 25.-26.6. byl na pořadu první mistrovský víkend MTBO v tomto roce. Centrum bylo v okolí pevnosti Fort Radíkov, tedy kousek od Olomouckého Svatého Kopečku. V sobotu se konalo MČR ve sprintu, poté následovalo MČR štafet a v neděli jediný letošní závod ve free-order. Ze sobotního sprintu si odváží Renata Paulíčková mistrovský titul v kategorii D21E. Výborně bojovali i muži v kategorii H21A: Michal Prošek 5. místo, Pavel Izdný 7. místo. V odpoledním závodě MČR štafet byly jihlavské štafety vidět v popředí závodního pole. Dámská štafeta ve složení s hostující Adélou Štěpánskou (TBM), Bára Chudíková, Renata Paulíčková vybojovala 2. místo za suverénní štafetou USK Praha. V mužích museli jihlaváci bojovat bez našeho nejlepšího Lauiče, ale i tak byl výsledek velmi dobrý. Štafetové složení Milan Venhoda, Jan Hübner, Michal Prošek si odvezlo 7. místo. Výsledky nedělního pohárového free orderu: D21E Renata Paulíčková (2. místo), Barča Chudíková (6. místo), H21A Michal Prošek (3. místo), Milan Venhoda (4. místo). Mistrovské závody můžete shlédnout na ČT4: středa 29.6. 15:40 a 23:25 čtvrtek 30.6. 5:45 úterý 5.7. 3:50
Olympijský úspěch v Olomouci
V minulém týdnu zaběhli jihlaváci na 5. letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci výborné výkony. Terka Čechová přiváží bronz z krátké tratě, Anička Vacková páté místo ze sprintu a na pódium vystoupala i štafeta ve složení Dominik Frýba, Tereza Čechová, Jan Bořil a Anna Vacková, která získala v infarktovém závodě také páté místo.
Pokud vás budou zajímat podrobnosti, můžete si počíst zde. Fotogalerie je zde. Další fotky najdete tady. 
Orientační běh na olympiádě
Tři mladí běžci z našeho oddílu Dominik Frýba, Tereza Čechová a Anna Vacková (spolu s Janem Bořilem z OSN) budou od úterý 21.6. do soboty 25.6. reprezentovat kraj Vysočina na Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci. Představí se ve sprintu, štafetách a na krátké trati. Držme jim palce !!!
4 medaile z Maxiček
První červnový víkend pokračoval Český pohár MTBO v okolí Děčína u hotelu Maxičky. V sobotu se jela klasická trať a v neděli krátká. Závodníci OK Jihlava vybojovali čtyři cenné kovy. Sobota: D21E 2. místo Renata Paulíčková, 4. místo Bára Chudíková H21A 3. místo Michal Prošek, 10. místo Milan Venhoda, 12. místo Martin Hendrych Neděle: D21E 1. místo Renata Paulíčková, 4. místo Bára Chudíková H21A 3. místo Michal Prošek, 4. místo Milan Venhoda, 14. místo Štěpán Moravec. Ostatní závodníci OK Jihlava nezklamali, ale ani nepřekvapili. Slušný výsledek také předvedla Bára Chudíková, která společně s Martinou Tichovskou a Míšou Lacigovou (obě USK Praha) vyhrála večerní o-triatlonové štafety i mezi muži. Všem gratulujeme!!!!!!