Sprintové mistrovství: 2 x bronz

Mistrovství ČR ve sprintu a ve sprintových štafetách proběhlo ve Valašském Meziříčí. Tratě byly postaveny v městské zástavbě složené z historického centra města (obsahující podloubí a průchody), zámku, sídlištní zástavby, továrny, školy a parků. Aby byla orientace těžší, rozmístili pořadatelé v ulicích celou řadu nepřekonatelných plotů (v mapě byly kresleny černou čarou ale v terénu nebyly moc dobře označené a tak řada závodníků je v plné rychlosti přehlédla, což bylo příčinou dosti chyb).

V D18 potvrdila Tereza Nováková (DKP) svou výbornou jarní formu a doběhla si pro zlato, když porazila druhou Kláru Novotnou (PHK) o 5 sekund, dalších 20 sekund zaostala v prostřední části chybující Tereza Čechová, která získala bronzovou medaili. V juniorech byl suverénně nejlepší Jonáš Hubáček (LCE), který za sebou nechal o 20 sekund opavského Jakuba Glonka, dalších 6 sekund ztráty měl bronzový Jan Čech. Pěkné je i 8. místo Honzy Bořila v H18, se ztrátou pouze 55 vteřin na vítěze.

Kompletní výsledky jihlavských závodníků

Nedělní mistrovské sprintové štafety (čtyři závodnáci: 2 x H + 2 x D) už byly trošku jednodušší. Tratě byly daleko běžečtější než v sobotu (také plotů v terénu bylo méně), ale chyby se tam daly dělat také.

Jihlavu reprezentoval pouze jediný tým dorostenců, avšak velmi úspěšně. Na prvním úseku sice trošku zaváhala Anička Vacková, avšak Domček a Terka Čechová vrátili tým opět do hry v čelní skupině kolem 5.-6. místa. Ve vyrovnaném závodě s malými rozdíly nakonec Bořek finišoval na parádním šestém místě.