Sprintový šampionát zakončil Český pohár

M ČR ve sprintu bylo posledním letošním závodem započítávaným do Českého poháru a Žebříčku A. Běželo se v areálu opavské Psychiatrické nemocnice, kde se závodníci patřičně danému místu „pěkně motali“.  V prostoru byl systém budov s řadou propojení, park s množstvím zeleně, ale i spousta oddělujících zdí, zídek a plotů, řada branek, vstupů a miniareálů a mezitím hustá síť spojovacích chodníků a pěšinek.  Tratě byly bez větších záludností, rozhodovala hlavně běžecká výkonnost, ale i schopnost udržet po celou trať pozornost, protože se ve velké rychlosti dělaly chyby.

Jihlavská výprava měla několik želízek v ohni.

V kategorii H16 určitě chtěla Hana Vítková přidat další letošní medaili a začala ostře hned od začátku. Běžela skvěle a postupně si vybudovala minutový (!) náskok, o který však obrovským kiksem na 15. kontrolu přišla. Na K15 tak byly hned tři závodnice ve stejném čase na čele závodu a přetahovaly se o vteřinky až do cíle. Nejrychlejší na cílové čáře byla nakonec Paulíčková (UOL), vteřinu za ní brala stříbrnou medaili Hana Vítková a o další 2 vteřiny zpět byla bronzová Havrdová (SJC).

V H20 se ve výborné formě předvedl Vojta Orany. Celou trať  běžel rychle, ale hlavně plynule a bez chyb a to v plné konkurenci juniorských reprezentantů znamenalo skvělé 5. místo

V hlavním mužském závodě mohli startovat i Mára Prášil a Jára Vítek. Na mladé reprezentanty létající závratnou rychlostí už stačit nemohli, ale časový odstup na jejich 39., resp. 40. místě není rozhodně špatný.

Livelox – mapa se záznamem postupů, kompletní výsledky

V Českém poháru skončil nakonec Mára na konečném 37. místě. Konečné pořadí Žebříčku A v kategorii D16 ovládla s přehledem Hana Vítková, druhou za sebou nechala o propastných 40 bodů. Solidně na 30. místě skončila Sylva Oranyová. Mezi juniory v H20 skončil nad očekávání na skvělém 6. místě Vojta Orany, velmi pěkné je i 27. místo Matěje Venhody.