Světový pohár MTBO – René na bedně

obrazek Letošní ročník Světového poháru (a souběžně také Českého poháru) byl stejně jako loni zahájen v Maďarsku nedaleko Balatonu. A skvěle zde vstoupila do sezóny Renča Paulíčková: 12. ve sprintu, 3. na krátké trati a 4. na klasice.

SP jeli i Bára Chudíková (17. na krátké trati, 14. na klasice) a Honza Lauerman.

Souběžně probíhaly i závody Českého poháru (a také Maďarského a Slovenského poháru). Z mnoha pěkných výsledků stojí za zmínku 4 jihlaváci v první šestce v kategorii H21A v nedělní klasice.

Úvodní závod SP – sprint se jel na okraji města Tapolca v bývalém vojenském prostoru. Renča si (ačkoliv to jistě není její nejsilnější disciplína) vedla velmi dobře – na 12. místě byla nejlepší z českých reprezentantek, Bára skončila na 30. místě. Mezi muži dojel v rychlém a vyrovnaném závodě Lauič na 33. místě.

O den později byla v nedalekém Sümegu na programu Světového poháru krátká trať. Renata zajela skvěle a za dvojicí finských závodnic vybojovala bronz. Bára ztratila na Renču necelé 4 minuty což stačilo na pěkné 17. místo. Honza závod SP nejel, v odpoledním závodě Českého poháru (na stejné trati jako SP) skončil na 3. místě (jen tak pro porovnání časově by to odpovídalo umístění na konci první desítky v SP).

Nedělní klasika s hromadným startem už se konečně jela za teplejšího počasí na jaké jsme v Maďarsku zvyklí. Závod mužů i žen se zpočátku zdál jako český přebor, sem tam s nějakým cizincem. Opět skvělý závod mezi světovou špičkou zajela Renča, ve finiši ji o medaili připravila Michaela Gigon, ale i neradostná „brambora“ za 4. místo je super výsledek. Výborně jela i Bára, v cíli byla jako druhá z českých závodnic na 14. místě. Závod mužů se zpočátku ještě více nez závod žen odehrával v režii čechů a v prvním balíku se dlouho pohyboval i Lauič. Bohužel více než 5-minutovou chybou se „odfarstoval“ až na 29.místo, když prakticky zbytek české reprezentace obsadil stupně vítězů (2. Pospíšek, 4. Hradil, 5. Ševčík)