T. Čechová a P. Čech velmi úspěšní na CEYOC 2016

Středoevropský pohár dorostu se letos koná v okolí Hranic na Moravě a Helfštýna. V dresu české reprezentace se představili dva jihlavští zástupci, kteří poměřili síly s dorosteneckými výběry Německa, Maďarska, Polska a Slovenska.

Na Jarním poháru se před dvěma týdny běžely nominační závody, ze kterých se prvních šest borců a borkyň v každé kategorii kvalifikovalo do reprezentačního výběru ČR pro CENTRAL EUROPEAN YOUTH ORIENTEERING CUP 2016. Terka Čechová, která je už na závodění v národních barvách zvyklá, svůj závod pro kategorii D18 vyhrála. A dařilo se i Péťovi Čechovi (H16), pro kterého je vybojovaná nominace do výběru ČR životním úspěchem.

Předkrm dorosteneckého klání obstaral už v pátek 1. 4. sprint WRE v Teplicích nad Bečvou. Terka do něj vyrazila v 16:17 a o čtyřicet minut později pak Péťa. Specifikum závodu je v tom, že všichni běželi osmnáctkovou kategorii. V sobotu 2. 4. byl na pořadu CEYOC middle, do kterého vyrazil brzy tentokrát Péťa (10:02, jako druhý v H16), Terka startovala v 10:48 jako předposlední v kategorii D18. Nedělní program potom vyplnily štafetové závody.

Držme našim běžcům palce! Sledovat CEYOC 2016 můžete zde.

Velmi vydařené reprezentační představení mají za sebou Terka s Péťou. V pátečním závodu vybojovala Terka v nezvykle kopcovitém sprintu skvělé třetí místo! Na dno sil si sáhl i Péťa, který to měl v nabité konkurenci přece jen o něco těžší, takže z toho byla nakonec solidní 18. příčka.

Ani sobotní náročný middle v Hranicích na Moravě naše borce nezaskočil. Terka si s chutí zopakovala třetí místo a Péťa si polepšil na chvost TOP TEN.

Skutečným vrcholem CEYOC 2016 pak byly nedělní štafety, na kterých forma našich reprezentačních nadějí explodovala. Oba totiž vystoupili se svými štafetovými kolegy na stupínek nejvyšší po úžasných výkonech na svých úsecích, které oba vyhráli! Terka finišovala a mazala tříminutovou ztrátu. Kopce ji ovšem nemohly v jejím úsilí zastavit, získala k dobru skoro čtyři minuty a zlato bylo doma! Péťa běžel druhý úsek, do kterého vyrážel s minutovým náskokem. Svou nelehkou úlohu ale zvládl s grácií šampióna, náskok navýšil na více než čtyři minuty, což už finišmanovi Honzovi Rusinovi bohatě stačilo k udržení jasného vítězství!

Nezbývá než zatleskat a těšit se na výkony i všech ostatních jihlavských želízek v letošním tuzemském ohni!

Článek o CEYOC vyšel také na webu IOF!