Týmový závěr sezóny ve Vracově

obrazek Ve Vracově proběhly poslední dva letošní šampionáty – M ČR štafet a M ČR družstev. Na české poměry velmi netypický terén přilákal nebývale početné a silné startovní pole asi 1.500 závodníků. Pískový podklad porostlý borovicovým lesem téměř bez převýšení (jen několik nízkých dun) znamenal letecké časy, ale samozřejmě také chyby pramenící právě z velké rychlosti. V sobotu byla navíc úvodní část (kromě zbytečného průběhu městem) v poměrně náročné hustníko-světlinkovo-bažinaté pasáži, která byla díky absenci vrstevnic velmi zákeřná.

Oddíl měl svoje zástupce ve všech věkových kategoriích. V žactvu několik účastníků ve výběru reprezentující oblast Vysočina, od dorostu dále pak oddílové týmy.

Štafeta dorostenek D18 na nejrychlejší nestačila – 19. místo pro trio Anička, Evička a Týna. O kus lépe skončila klukovská štafeta H18, která byla vlastně smíšená: s Domčekem a Bořkem běžela na druhém úseku Terka, všichni podali solidní soustředěný výkon = 9. místo. Jihlavská dvojka ve složení Matýsek, Matěj a Péťa doběhla solidně patnáctá, tedy v první půlce startovního pole.

Zastoupení jsme měli v i hlavní mužské kategorii H21 s ambiciózním cílem probojovat se v konkurenci 50 štafet do Top10. To by však Vojta i Mára museli běžet bez chyb, ani Honza na posledním úseku neběžel úplně čistě a tak 28. místo bylo určitě zklamáním (ale snad motivací do budoucna)

V kategorii D135 velmi důstojně bojovala trojice Dana+Alena+Monika, 16. místo v polovině startovního pole je velmi solidní výsledek. Ještě lépe si vedla štafeta v H105 (Jára, Ory, Véna) na 10. místě, kdy na první pětku moc nechybělo. V H165 sice zaletěl Kony a příjemně překvapil Brko, nicméně to na nejlepší letce nestačilo (14. místo).

Nedělní družstva mají vždycky parádní atmosféru – pomalované týmy, různé kostýmy a samozřejmě vzájemné fandění. Nejinak to mu bylo i letos i přes dost chladné a nevlídné počasí.

Sedmičlenný tým dorostu bojoval velmi statečně a hlavně velmi dobře, včetně jedněch z nejrychlejších časů na úseku od Péti, Bořka a Terky – 8. místo se může po loňském úspěchu zdát málo ale v nabité konkurenci je to výborný výkon. :-)

Dospělácké družstvo sice dopadlo o kousek lépe než vloni, letos je potřeba pochválit výkon Kadla na prvním úseku a když si jej ostatní vezmou jako příklad, tak to příště bude určitě lepší než letošní 40. místo ;-)

V nejmladší veteránské kategorii DH175 oprášila Jihlava dávné složení týmu a rozhodla se atakovat přední pozice. Ve vyrovnaném závodě se pořadí na medailových pozicích průběžně měnilo mezi týmy SJI, TBM a ZBM, ale rozdíly byly minimální a až do posledního úseku nic nebylo rozhodnuto. S minimální ztrátou nakonec tým Véna, Bára, Mára, René a Lauič získal bronz.

Na stupně vítězů však Jihlava kromě družstva DH175 vystoupila o tomto víkendu ještě dvakrát a to při vyhlášení celoročních soutěží. V Inov-8 Cup žebříčku A zvítězila v kategori D18 Terka Čechová, v Českém poháru veteránů získala Dana Hrstková krásný pohár za celkové 3. místo pro rok 2015. Podívejte se do fotogalerie