Úspěšný vstup do žebříčkových závodů

Víkend 30. 4. – 1. 5. nebyl jen plný čarodějnic a soudruhů v průvodu. Prvními závody v okolí Trutnova odstartovala klání v žebříčku A i B-Čechy. Jihlavská výprava o sobě dala vědět a získala první vavříny a řadu dalších úspěšných výsledků.

Sobotní menu nabídlo fyzicky náročnou klasiku v kopcovitém terénu, kde se hodně vyplatilo promyslet postupy. Občas bylo ale velmi obtížné volit mezi „obíhačkou“ a přímým směrem. Počasí však bylo nádherné a ti nejlepší se s tím porvali velmi dobře. Za OK Jihlava tvrdil muziku zejména klan Čechů, který obsadil celou bednu, i když v různých kategoriích. Na stupínek nejvyšší vystoupala Terka v D18A, druhé místo urval Péťa v H16A a bronzovou radost připravil pro fanoušky OKJ Honza v H20A. Famózním výkonem se také prezentoval nesmrtelný Mára v kategorii H21A, kterou ovládl s naprostým přehledem. S většími či menšími úspěchy pak dobíhali do cíle i ostatní, pro některé to bylo náročné sbírání zkušeností, pro jiné reálný pohled na zimní přípravu.

V neděli čekal na závodníky znavené ještě ze sobotního martyria skalnatý terén hlavně v první polovině závodu. Druhá část je pak povětšinou zavedla do hustě zeleného prostředí. Chybovat se dalo všude, zejména úvod byl pro některé závodníky obtížný. A tak bylo na zkušených veteránech, aby podrželi jihlavskou korouhev vysoko. Na první místo vystoupali Pifi v H35B a Véna v H40B. Terce tentokrát v D18A nevyšla druhá část tratě, ale její druhé místo je i tak velkým úspěchem. Honzovi v H20A byla i na krátké trati souzena třetí příčka, což je ovšem také na potlesk. Ostatní pak předvedli, co se dalo, někdo lépe (Vojta), někdo hůře (Petr).

Výsledky obou závodů a fota z nich najdete zde. Můžete si také prohlédnout průběžný stav ŽAŽBČ (ŽBČ také zde).