Veteráni obhájili mistrovský titul v družstvech

Týmový závěr sezóny – tedy M ČR štafet a M ČR družstev letos pořádal Ekonom Praha v jižních Čechách u obce Krajníčko pod zříceninou hradu Helfenburk. Tradičně se v sobotu běžely štafety a v neděli družstva, netradičně bylo letos extrémně krásně teplé a slunečné počasí.

V žákovských kategoriích se bojovalo v oblastních barvách a skvěle si vedla vysočinská štafeta v kategorii DH12, kde ve velmi vyrovnaném závodě finišman Vláďa Srb zaběhl nejlepší čas na úseku a vytáhl svůj tým na výborné čtvrté místo (z celkem 74 štafet), jen půlminutu za medailí. Druhá štafeta Vysočiny byla čistě jihlavská (Víťa, Sylva, Kuba) a skončila na solidním 27. místě.

V kategorii D14 běžela vysočinská děvčata vyrovnaně bez zásadních zaváhání (Míša na třetím úseku) a to znamenalo 9. místo. Mezi kluky H14 je konkurence opravdu velká, startovní pole hodně vyrovnané a každá chybička pak může znamenat posun o řadu míst. Všichni v prvním týmu (včetně Vojty na druhém úseku) běželi solidně vyrovnaně a to stačilo na 17. místo, v druhém týmu, který skončil celkově 22., běžel velmi dobře Matěj (osmý na úseku).

Jihlavskou dorosteneckou štafetu jsme bohužel nepostavili, Péťa Čech hostoval v OSN a pomohl týmu na velmi pěkné 6. místo. V hlavní mužské kategorii H21 běželi naši nejrychlejší borci Vojta, Mára a Honza, kteří vybojovali 17. místo z celkem 55 štafet.

Veteráni obsadili jednak nejmladší kategorii H105 (Jára, Pifi, Lauič – výborné 6. místo) a dále H165 (Kony, Saty, Jarda – 11. místo)

Tratě nedělních družstev byly pro osmičlenné oblastní výběry docela náročné, takže rozhodovalo, kdo udělá nejméně chyb, samozřejmě kdo běžel v balíku měl také trošku výhodu. Závod ovlivnila i řada diskvalifikací, mj. i vysočinské áčko a tak nejlépe dopadlo béčko na 13. místě.

Dvě družstva dospělých běžela hlavně pro účast, to však neplatilo o týmu veteránů v DH225, který v lehce pozměněném složení (kdy zraněného Vénu plnohodnotně nahradil letos skvěle běhající Jára) obhajoval loňské vítězství. Závod skvěle rozběhl Jára, který se dokázal utrhnout zbytku startovního pole a předával Daně na čele pelotonu se slibným náskokem 3 minuty. Ta sice vedení neudržela, ale bojovala statečně a předávala v balíku na 5.-8. místě. Lauič zaběhl nejlepší čas na třetím úseku, posunul jihlavský tým na průběžné 3. místo, nicméně na favorizovaný Zlín na čele závodu stáhnul jen pár vteřin a o trošku se přiblížil průběžně druhému USK Praha. Také Bára na čtvrtém úseku běžela výborně, v závěru dokázala předběhnout zatím druhou Marcelu Kilarskou z VSP, ale hlavně o dvě minuty snížila náskok stále vedoucího TZL, kde na tomto úseku běžela Hana Batani. Neskutečný výkon na závěrečném úseku předvedl Mára – nejenže o tři minuty dohnal zlínského finišmena ale protože si chtěl v klidu užít doběh, tak mu ještě o další 1,5 minuty utekl a zopakoval tak loňský triumf – mistrovský titul.