Závěr sezony MTBO ve Slatiňanech

Zřejmě poslední teplý a slunečný víkend v dlouhé řadě by také posledním v letošní dlouhé MTBO sezóně. Dva závody Českého poháru (sprint a middle) i Mistrovství ČR družstev se jelo ve Slatiňanech. Výsledky individuálních závodů byly takříkajíc standartní – Bára a René na bedně v elitě, Pifi a Véna v první desítce v H21A a další solidní umístění.

Po posledním individuálním závodě bylo také vyhlášeno konečné pořadí Českého poháru 2011: D21E: 2. Renata Paulíčková, 3. Bára Chudíková, H21E: 15. Jan Lauerman, H21A: 1. Michal Prošek.

Dramatický průběh mělo nedělní Mistrovství ČR družstev (3 muži, 2 ženy) s 37 týmy na startu.

Závod družstev, kdy tým SJI jel ve složení Véna, Bára, Pifi, René a Lauič, měl opravdu dramatický průběh. Na prvním úseku Véna zajel solidně a předával v balíku na 15. místě, Kamenáč (Zdeněk Laciga) měl defekt a tak favorizovaný tým USK Praha se zdál být hned po prvním úseku mimo hru. Bára na 2. úseku posunula jihlavský tým na 5. místo, Pifi bojoval statečně a posunul nás ještě o příčku lépe se ztrátou 3 minuty na průběžně vedoucí Teslu Brno (USK Praha stáhlo svou ztrátu na 20 minut a průběžné 15. místo). René na 4. úseku jela dle očekávání a přivezla jihlavský tým na vedoucí pozici s náskokem 5 minut před dvojicí pronásledovatelů z Šumperka a Tesly Brno. Luxusní náskok pro finišmena Lauiče, kdy medaile a možná i titul se zdál být na dosah. Bohužel Lauič ještě cestou na mapový start utrhl přehazovačku (což samozřejmě nikdo v centru závodu netušil). Týmový závod se nevzdává a tak snýtoval řetěz na „singlspeed“ a takto objel celou trať !!! Ještě na divácké kontrole byl na 3. místě (za Teslou Brno a neuvěřitelně finišujícím KLádinem z USK Praha), ale jen s malým náskokem před dalšími pronásledovateli. Na sběrce byl spolu s finišmanem šumperské štafety, mezi sebou bojovali o bronz, ale Petr Sedláček jej celkem pochopitelně díky hednikepu Lauičova singlspeedu o 2 vteřiny do cíle předstihl. Takže čtvrté místo. Stejně jako vloni. Závod měl ale ještě dohru. Sedláček neměl v čipu sběrku a byl tedy podle pravidel diskvalifikován. Podal protest a jury nakonec rozhodla, že diskvalifikace šumperské štafety bude zrušena a získá bronzovou medaili, tudíž na bramborovém výsledku jihlavského týmu se již nic nezměnilo. Tak snad příští rok…