Závěr Světového poháru MTBO 2013

V polovině října se konalo v Portugalském městě Grandola závěrečné kolo Světového poháru MTBO 2013. Finálového kola se zúčastnila Renča Paulíčková, která se snažila udržet v elitní desítce celkového hodnocení SP.

V pátek se jela krátká trať ve velmi kopcovitém terénu. Většinu kopců nebylo možné vyjet a tak bylo lepší je vytlačit. Tratě byly poměrně mapově náročné, což naší závodnici sedí, ale Renča si na této trati vybrala kopec smůly. Dvakrát se vrhla do neprostupné buše, ze které nebylo úniky, což vyústilo v technické problémy s kolem, které ji stály minimálně 3 min. I tak z toho byl nakonec velmi slušný výsledek v podobě 12. místa. Zvítězila Olga Vinogradova z Ruska. V mužské kategorii vyhrál její krajan Anton Foliforov.

V sobotu byla na programu klasická trať, ve které se očekávalo znovu velké převýšení, ale pořadatelé překvapili a z větší části byl terén rovný jen s mírným zvlněním. Tím pádem se neodpouštěla ani jediná chybička, kterých pár Renča vyrobila ale vešla se do první desítky a obsadila 10. místo. Vítězkou se stala Susan Laurila z Finska. Mužskou kategorii vyhrál český závodník Kryštof Bogar.

Web SP v Portugalsku s kompletními vysledky, mapami s tratěmi, atd.

Tímto závodem byl zakončen Světový pohár 2013, ve kterém se Renča umístila na konečném 15. místě, což to je dobrý výsledek (jako druhá nejlepší Češka má o 4 body méně než 13. Martina Tichovská).

Konečné výsledky Světového poháru

Ve světovém rankingu je Renča na po konci sezóny aktuálně na 16. místě.