ŽB-Čechy začal pod Ještědem

První dva závody letošního Žebříčku B-Čechy se konaly v Podještědí za pořadatelství OK Chrastava. Závody přilákaly kolem 1500 startujících a samozřejmě také početnou skupinu z Jihlavy – jednak starší žactvo a dorost bojující o body do žebříčku a také mladý potěr ve veřejném závodě, který zde sbíral cenné zkušenosti . Terén byl velmi rozmanitý, v některých částech prostoru relativně plochý, jinde byly naopak velice prudké kopce, v některých částech lesa se nacházela řada skalek a balvanů, většinově byla náročnější běžecká podložka.

V sobotní krátké trati se dařilo: solidně v H14 běžel Adam Prášil – 14. místo, stejně tak i v jedné z nejpočetněji obsazené kategorii (70 startujících) H16: Lukáš Venhoda – 23. místo a Kuba Prášil – 49. místo. V H18 si pro 2. místo doběhl Matěj Vítek, pěkně je i další umístění: 16. Víťa Hendrych, 31. Vojta Venhauer. Medailovou sbírku pak doplnili veteráni, kteří se vhodně rozprostřeli mezi kategorie: H35 – 3. Pifi, H40 – 1. Véna, H45 – 1. Lauič, D45 – 1. Bára

Výsledky závodníků OK Jihlava, OB Postupy

Nedělní klasika byla fyzicky pěkně náročná a přinesla podobně dobré výsledky. V H14 skvěle zaběhl Adam Prášil, který na 4. místě zůstal těsně za bednou. V H16 zabojovali a předvedli velmi pěkné výkony Lukáš – 19. místo i Kuba – 24. místo. V H18 opět Matěj Vítek výborně – 6. místo, další umístění: 22. Víťa, 37. Vojta.  Čtyři medaile získali opět veteráni: H35 – 3. Pifi, H40 – 2. Véna, H45 – 1. Lauič, D45 – 1. Bára