Žebříček B skončil v Chocni

Žebříček B měl letos jen tři víkendové dvojzávody, ten poslední proběhl začátkem září v Chocni. Současně to byl i závod Ligy Vysočiny, naše účast tentokrát nebyla tak početná jako na ostatních oblastních závodech, nicméně ti co chtěli bojovat o co nejlepší umístění v žebříčku samozřejmě nechyběli.

Terén byl velmi různorodý, v části přiléhající ke shromaždišti docela prudké kopce, na ně navazovala relativně plochá náhorní část. Místy, klacky, místy borůvčí, místy velmi rychlý les. Na klasice nechyběly díky kopcovitému terénu zajímavé volby postupů. Zkrátka povedené závody, na kterých si malý pořadatelský oddíl dal velmi záležet.

Po oba dny se řada jihlavských závodníků dostala na stupně vítězů, jak mezi mládeží, tak i v hlavní kategorii a mezi veterány. Dvojité vítězství vybojovala v D14 Míša Srbová a v D20 Aneta Nechutová. Mezi kluky výborně běželi v H14 Vláďa Srb i Matěj Vítek (v sobotu těsně za bednou, v neděli se Vláďa posunul na 3. místo). V hlavní mužské kategorii všechny soupeře deklasoval Mára (sobotní vítězství a nedělní těsné druhé místo), zdatně mu sekundoval Bořek dvakrát „bramborový“. Téměř polovinu veteránských kategorií vyhráli naši borci, jmenovitě Jára, Véna a Jarda.

Výsledky jihlavských závodníků: sobotní klasická trať, nedělní krátká trať

A jak dopadly celkové výsledky Žebříčku B?

V D14 s přehledem vyhrála Míša Srbová (koneckonců vyhrála 5 ze 6 závodů žebříčku) a pro příští rok získala licenci A. Třetí v D18 je Klára Dočkalová a má taktéž Áčko. Čtyři jednotlivá vítězství a tedy celkové prvenství v D20 a licenci A vybojovala Aneta Nechutová.

Kluci na medailová umístění sice nedosáhli, ale jejich kategorie jsou určitě nabitější a početnější takže i výsledky kousek za „bednou“ jsou velmi kvalitní a cenné. V H14 vybojovali licenci A Vláďa Srb (5. místo, navíc věkově patří ještě o kategorii níže!) a Matěj Vítek (6. místo), licenci B obhájil Víťa Hendrych (11. místo). V H16 obhájil B licenci na 8. místě Matěj Venhoda, v H18 Petr Záboj (11. místo) a v H20 Matěj Kafka (2. místo)