Zlato na Mistrovství ČR pro MTBO tým OK Jihlava

obrazek Sezónu MTBO zakončila trojice závodů v Zubří nedaleko Nového Města na Moravě – v sobotu pohárový sprint a middle, v neděli pak Mistrovství ČR družstev.

Pohárovou medaili vybojovala ve sprintu pouze Renča (2. místo). V odpoledním middlu už byly jihlavské barvy vidět podstatně více: Honza Lauerman s přehledem zvítězil, výborné je i 16. místo Michala Proška, mezi ženami pak 3. Renata Paulíčková a 4. Bára Chudíková.

Mistrovský titul v prestižním závodě družstev po téměř 4 hodinách napínavého boje získal tým OK Jihlava ve složení Milan Venhoda, Bára Chudíková, Michal Prošek, Renata Paulíčková a Honza Lauerman.

Sprint se jel z větší části v obci Lísek (to se místní pěkně divili co se jim to děje mezi chalupami :-) ), závěr závodu potom v přilehlém lese. Každé zaváhání, každá chybička se samozřejmě projevila propadem ve výsledcích. V elitě dojela Renča druhá, Bára na 10. místě, mezi muži Lauič 4., Pifi 20., Piko 27.

Odpolední middle už byl celý v lese, hodně kontrol, většinou pomalé cesty, zkrátka náročný závod. Skvělou formu předvedl Lauič, s přehledem zvítězil, velmi dobrý závod jel i Pifi – 16. místo v elitě je výborným výsledkem. Mezi ženami opět bodovala Renča, tentokráte 3. místo, hned za ní na 4. místě skončila Bára. V dalších kategoriích stojí určitě za zmínku 7. místo Vény v H21A, 7. místo Pavči a 11. místo Liptyho v H21B.

Na start závodu družstev se postavilo 47 pětičlených týmů. Samotný závod byl mapově i fyzicky docela náročný, hodně kontrol a cesty plné klacků, často velmi měkké nebo kamenité, ukázaly „kdo na to má“. Véna přijel z prvního úseku na velmi dobré pozici na konci první desítky, ti nejlepší sice ulítli (Jaryn a spol.), ale co bylo hlavní – časové rozdíly od hlavních soupeřů nebyly velké. Bára na druhém úseku zabojovala a předávala Pifimu na 4. místě, jen 40 vteřin za stříbrnou pozicí. A na 3. úseku nastalo velké překvapení – na průjezdu diváckým úsekem byl nejdříve Ďure – Teslácké béčko, 2 minuty za ním Pifi, další dvě minuty pak ztrácel Bruntál a Zlín. Mezitím přišel z lesa smutný závodník áčka Tesly Brno (Pari) s defektem a koncem nadějí na vítězství. Do předávky se již nic nezměnilo a tak se Renča vydala na stíhací jízdu o zlato. Nejlepší česká závodnice podle papírových předpokladů přivezla finišmanovi Lauičovi zhruba dvouminutový náskok před týmy USK Praha a Tesla Brmo. Lauič naštěstí nevystřílel všechen prach při vítězství předchozího dne, zajel nejlepší čas dne a dofinišoval pro fantastickou zlatou medaili OK Jihlava před USK Praha a Teslou Brno.

Fotogalerie

Kompletní výsledky

Závody natáčel brněnský štáb České televize, snad nebudou v reportáži rozhovory s novopečenými mistry moc vystříhané :-)

Krátká zpráva v pořadu Události v Regionech (od času 19:30).