Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu. Jelo se v okolí biatlonového areálu Eduard v Krušných horách, kde se díky obrovskému úsilí pořadatelů podařilo připravit a přes velkou oblevu i udržet velmi slušnou a zajímavou síť stop.
Autor: Milan Venhoda
LOBácká sezóna začala rovnou mezinárodně
LOBácká sezóna měla začít před dvěma týdny Českým pohárem v Krušných horách. Neodstatek sněhu ale donutil pořadatele závody o dva týdny odložit. Jen dva dny po rozhodnutí napadlo sněhu dostatek, ale připravit závody (hlavně upravit stopy) za tak krátký okamžik by asi bylo těžko reálné.
A tak prvními závody pro jihlavské závodníky bylo o týden později rovnou veteránské Mistrovství světa, shodou okolností také v Krušných horách, hned za hranicemi v německém Oberwiesenthalu.
Na návštěvě na radnici
Stalo se už tradicí, že primátor města Jihlavy zve na předvánoční setkání na radnici úspěšné sportovce. A protože máme některé členy velmi úspěšné, tak i letos se na radnici podívali a mohli představit úspěchy i život našeho klubu.
Šampionát MTBO na krátké a klasice – 2 medaile pro Renatu
Jak je už zvykem, hlavní závod sezóny MTBO, tedy Mistrovství ČR na krátké a klasické trati, proběhlo o jednom víkendu. Tentokráte v lesích České Kanady v okolí rybníku Zvůle. Terény tam známe velmi dobře, hustá síť cest, kopce spíše kratší, takže je potřeba valit a neváhat. Nejprve byla na pořadu krátká trať. V dámské elitě to dopadlo skoro jako vždycky: vyhrála Martina Tichovská, Renča Paulíčková brala stříbro, když se po celý závod na této pozici držela a většinu mezičasů na vítěznou mistryni světa ztrácela po pár vteřinkách.
Pánská elita bývá obvykle pestřejší, o přední místa bojuje vždy nejméně 6–8 závodníků, mezi nimi i Honza Lauerman. Kryštof Bogár tentokráte ostatním odskočil o 3 minuty, dále už to bylo vyrovnanější, Honza dojel na 7. místě.
Z dalších kategorií stojí rozhodně za zmínku 2. místo Tomáše Plíhala v H21A.
Mistrovství na klasice: 2 x zlato
Letošní Mistrovství ČR na klasické trati připravil šumperský klub KSU v náročném horském terénu Jeseníků. Kousek od sedla Skřítek, přímo pod masivem Pradědu (ale od sedla na druhou stranu). Ti kdo měli štěstí (a dostali se se svými postupy až na hřeben) a odvahu (se při běhu také rozhlédnout) se mohli pokochat nádhernými výhledy. Jinak ale bylo potřeba se pořádně koukat pod nohy (protože v horském lese je klacků hodně) a samozřejmě do mapy (tratě byly ve většině kategorií velmi zajímavé a náročné).
V sobotu se do mapy dobře dívali a nohy rychle zvedali = tudíž postoupili do finále A tito borci a borkyně: Terka (D18), Zuzka (D45), Dana (D55), Matýsek (H16), Bořek (H18), Honza (H20), Mára (H21) a Véna (H40). U některých se to tak nějak automaticky předpokládalo, někteří velmi mile překvapili.
Trojzávod Českého poháru pořádáme již příští víkend
Již o příštím víkendu 12.-13.9. pořádáme trojzávod Českého poháru – 2 x štafety v Řásné a k tomu sprint v Telči. Na každý ze závodů je přihlášeno více než 1.100 závodníků. Vzhledem k náročnosti pořádání (hlavně v sobotu, kdy dochází k přesunu z dopolední akce v Řásné na odpolední do Telče) počítáme pochopitelně s pomocí všech členů klubu. Sprint v Telči je kromě Českého poháru také součástí Světového rankingu (WRE).