Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu LOB

Mistrovství ČR na krátké trati zahájilo domácí sezónu. Jelo se v okolí biatlonového areálu Eduard v Krušných horách, kde se díky obrovskému úsilí pořadatelů podařilo připravit a přes velkou oblevu i udržet velmi slušnou a zajímavou síť stop.

Některé stopy byly až překvapivě nádherně vysněžené a výborně připravené, část stop sice byla v horším stavu, ale bezpečně sjízdná. Občas se jezdilo po borůvčí, ale celkově byli závodnící spíše příjemně překvapeni a oceňovali práci pořadatelů, kteří na mnoha místech nahazovali sníh.

Tratě hlavních kategorií na mapě 1:7.500 byly hodně prokřižované, bylo tedy nutné pečlivě číst mapu. Mezi ženami zvítězila vrchlabská Helena Randáková o více než 2 minuty před Johankou Šimkovou (SHK) a Simonou Karochovou (DKP). Z jihlavského oddílu startovala Bára Chudíková, která sice bez velkého tréninku ale se spoustou zkušeností dojela na 7. místě a Terka Kafková, která skončila sedmnáctá.

V mužích byly časy daleko vyrovnanější, rozhodovaly vteřiny. Dva plzeňští závodníci dokonce měli na vteřinu stejný čas a tak se o mistrovský titul rozdělili společně Ondřej Vodrážka a Jiří Bouchal, o 19 vteřin pomaleji jel třetí Petr Horvát (SSU). Honza Lauerman byl pátý se ztrátou pouze 1:15, Milan Venhoda „nasekal“ více chyb a nezbývalo než se smířit s 11. místem. V hlavní kategorii bojoval i Martin Kratochvíl – 20. místo.

Mezi veterány v H45 získal Vašek Kafka 9. místo.

V noci na neděli přimrzlo, dokonce připadla trocha čerstvého prašanu, takže stav tratí se o něco zlepšil. Nicméně již předtím se pořadatelé rozhodli použít stejnou mapu a relativně malý prostor (který tím pádem bylo možné snadněji udržet sjízdný) i pro pohárovou klasiku. Tratě – zvláště ty delší – tak byly o něco kratší oproti pravidlům a prostor závodníkům již víceméně známý, přesto se podařilo opět připravit pěkné tratě.

V elitě vyhrál Jakub Škoda těsně před Michalem Drobníkem a Radkem Lacigou. Jihlavští eliťáci si pozice udrželi (5. Honza Lauerman) a vylepšili (7. Milan Venhoda).

Martin a Terka jeli nižší kategorii A, zlepšil se i Vašek ve veteránech.

Stránka závodu