Zlato a bronz na Mistrovství ČR LOB

obrazek Mistrovství ČR LOB na klasické trati úspěšně proběhlo ve Vysočina aréně. V aktuálních špatných sněhových podmínkách, kdy ani na hřebenech hor není příliš mnoho sněhu, se novoměstští pořadatelé rozhodli využít hustou síť tratí s umělým sněhem ve Vysočina aréně a připravili velmi pěkné závody.

Při neúčasti reprezentačních družstev získali v hlavních kategoriích titul Milan Venhoda a bronzovou medaili vybojovala Bára Chudíková.

Všechny kategorie měly hromadný start, nejdelší tratě měly tři okruhy, i tak ale byly proti pravidlům kratší. V takovémto kontaktním závodu bylo daleko snadnější udělat chybu, nechat se stáhnout soupeřem jinam nebo i případně orazit špatnou kontrolu. Právě na to doplatila řada závodníků – hlavně v kategorii mužů – což řádně zamíchalo konečným pořadím.

V mistrovských kategoriích chyběla reprezentační družstva, která již v sobotu odejela do Rakouska na ME, MSJ a MED a o medaile se tak poprali v dospělých bývalí reprezentanti a v dorostu možná budoucí naděje.

V mužích získal titul Milan Venhoda, který finišoval pár metrů před Miroslavem Ryglem, tomu však chyběla jedna z kontrol a tak stříbrnou medaili získal Daniel Tomanek (STE), který byl v cíli o minutu a půl později. Ani Martin Kratochvíl – původně čtvrtý v cíli – neměl správné ražení a na bronzovou pozici se tak posunul Jaroslav Rygl (TBM).

Mezi ženami byla suveréně nejrychlejší Simona Karochová (DKP), o stříbro finišovala Zuzana Jedličková (SHK), která těsně porazila nakonec tedy bronzovou Barboru Chudíkovou.

Kompletní výsledky