"Čarodějnický trénink"

Tak se tuto středu sešel středeční mapový trénink s „čarodějnicema“ a pořadatelství se ujal Alfi. Předesílám, že se k přípravě postavil více než zodpovědně. Byla připravena úplně nová mapka v těsném sousedství Rantířova. Pravda, nebyl to příliš velký prostor, ale 2 krátké tratě (pro starší spíše sprint) dokázaly také řádně potrápit tělo. Stráň od řeky byla prudká a podruhé už byla celkem cítit.

A to ještě nebylo všechno – následoval „supersprint“ (no zase tak krátké to nebylo) v okolí Alfiho domu a na jeho zahradě. Terén zde byl velmi pestrý – od totální „buše“ za plotem zahrady až po vzorně zastřižený trávník. A právě tento „supersprint“ se stal kamenem úrazu pro mnohé přítomné. No tedy spíš pro ty, kteří si mapku na startu přeložili a nečetli popisy (jako třeba já, AP…). Bez nich se těžko hledala třeba kontrola uvnitř indiánského tee-pee (jasně že týpí), nebo uvnitř sklepa a podobně. Ale toto budiž poučením pro všechny ty, kteří se zanedlouho chystají do Znojma na mistrovství ve sprintu. Nezapomeňte občas kouknout na čísla kontrol a také do popisů!!!

Po příjemném proběhnutí následovala druhá půlka programu – čarodějnické opékání buřtů a „karamelových jablek“. Vzhledem k tomu, že účast na tomto tréninku byla poměrně hojná, tak jsem takovou sešlost všech možných druhů buřtů nad jedním ohněm snad ještě neviděl. Odpoledne uběhlo příjemným klábosením na zahradě, sluníčko svítilo, unavení dospělí se „složili“ do trávy a dětičky běhaly po zahradě, jako kdyby předtím žádný trénink nebyl. Prostě naprostá pohoda.

Takže závěrem si snad můžu za všechny dovolit Alfimu poděkovat za moc pěkný trénink a hlavně následný „pronájem“ zahrady k opékání a posezení. Prostě kdo tam ve středu nebyl, tak může jenom litovat!!!

Nezapomeňte, že tuto sobotu pokračuje Liga Vysočiny závodem pořádaným JHB s centrem závodu v Leštině u Humpolce a že tento týden nejede autobus!!! Takže kdo ještě nemá zajištěnou dopravu, tak se musí s někým domluvit.