Ledová sobota na Orlovech

Tak nevím, ale počasí si s námi opravdu letos dělá co chce. Během zimy se neuskutečnil ani jeden závod v lyžařském OB a teď v květnu, do sněhu moc nechybělo. A to jsem v pátek byl venku jenom v tričku.

Pořadatelé z JHB udělali jednu velikou a zásadní chybu – podcenili funkci koordinátora počasí. Stará pořadatelská pravda totiž říká, že jak se nevydaří počasí, tak se pořadatel může třeba stavět na hlavu, ale moc pochvaly si od závodníků nezaslouží ;-)

Zázemí bylo v již několikrát prověřeném centru v Leštině u Skály, jenom letos se provizorně přesunulo do veliké stodoly, kam naštěstí alespoň nepršelo. Pravdou ale je, že orienťáci nesmí být žádné padavky a trochu nepohodlí prostě musí vydržet. Takže tento závod alespoň posloužil na zocelení morálky. V důsledku počasí byla poněkud problémem poměrně velká vzdálenost na start a hlavně pak z cíle. Krásně promočení závodníci si užili větrnou cestu na shromaždiště a někteří pak sotva rozvazovali tkaničky u bot. A třetí chybka – vybrat od lidí za parkování a pak je navést do neposečené vysoké a mokré trávy…To asi nikoho nepotěší.

A co samotný závod? Tak podle mého názoru příjemné proběhnutí v už hodně oběhaném prostoru. Žádné velké záludnosti, jasně umístěné kontroly, jenom občas nějaká ta paseka navíc, smrkové zmlazení místy trochu odrostlo, ale to jsou jen takové detaily se kterými se musí počítat.

Jak to s naším oddílem vypadalo na vyhlášení nevím. Zmrzlý jako rampouch jsem okamžitě skočil do vyhřátého auta a ujížděl domů. Celkové výsledky jsou na stránce http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?…

Jenom k účasti našeho oddílu bych měl jednu připomínku – na to kolik dětí chodilo v zimě do tělocvičny a nyní v týdnu na tréninky, tak na závodech je ta dětská účast stále nic moc… Nezapomínejte, že závody jsou ten nejlepší trénink!

Tuto sobotu se Liga Vysočiny spojí se závody ŽB Čechy ve Starém Městě pod Landštejnem. Pro spoustu z nás to bude možnost poměřit své síly se závodníky z celé republiky a užít si pěkné závody (SJH totiž ani jiné neumí). Přihlášeno je přes 1100 účastníků, takže si to určitě nenechte ujít.

Odpoledne se také uskuteční prestižní fotbalový zápas OK Jihlava proti SK Chrast, tak hráči budou určitě rádi za vaši případnou podporu v hledišti. A kdo viděl fotbalový zápas loni v Dušejově při kumulovaných narozeninových oslavách, tak ten ví, že o zábavné fotbalově – společenské okamžiky nebude určitě nouze!