Další dva mistrovské tituly do sbírky

O víkendu se v rakouském středisku Schöneben jelo Mistrovství ČR na krátké trati v LOB. V mužích si pro pro svůj již třetí letošní titul dojel Jan Lauerman, velmi dobře zajel i Milan Venhoda, který se na 4. místě dokázal vklínit mezi řadu reprezentantů. V ženách vybojovala zlato Bára Chudíková.

Kousek od českých hranic nedaleko Lipna ve středisku Schöneben se jelo v sobotu M ČR na krátké trati, v neděli pak pohárová klasika. Současně se jednalo o trojutkání Česko-Rakousko-Německo, rakouský i německý pohárový závod. Krásný prostor závodu (zalesněný hřbet), výborná síť stop tvořená jednak širokými turistickými tratěmi a hlavně značným množstvím skútrovek, dostatečné množství sněhu a velmi pěkně postavené tratě se určitě všem závodníkům velmi líbily. Zvláště sobotní M ČR na krátké trati bylo opravdu mapovou lahůdkou.

V mužích si pro pro svůj již třetí letošní titul dojel Jan Lauerman, Milan Venhoda si zkušeně dojel pro vynikající 4. místo. V ženách suveréně zvítězila Barbora Chudíková

Parametry nedělní klasiky slibovaly opravdu náročný závod jak se patří, což se také stalo. Lauiče tentokrát (konečně ;-) ) porazil Jiří Bouchal (VPM) a tak si místa na stupních vítězů vyměnili, Véna jel opět velmi dobře – 7. místo. Bára nenašla přemožitelku ani v neděli a tak se podruhé za víkend postavila na stupínek nejvyšší.