M ČR na klasice – Lauerman zkompletoval sbírku letošních titulů

Honza Lauerman zkompletoval svou letošní sbírku mistrovských titulů – poslední čtvrtý titul přidal o víkendu na M ČR na klasické trati v Branné. Bára Chudíková zde vybojovala stříbrnou medaili.

M ČR na klasické trati v Branné za pořadatelství Severky Šumperk bylo opravdu náročné. Sněžení a hlavně vítr způsobily, že mnoho stop bylo zafoukaných (prakticky celý prostor byl na loukách) a k tomu „dlouhé“ parametry tratí znamenaly opravdu výživnou klasiku. V mužích se pod dvě hodiny vešlo pouhých 5 závodníků. Lauič naprosto suverénně vybojoval letos již čtvrtý mistrovský titul. Velmi dobře jeli i další jihlavší závodníci: 8. Milan Venhoda a 11. Honza Boudný. Bára zaostala za Helenou Randákovou o necelé 3 minuty a získala mezi ženami stříbro. V H45 zvítězil Vašek Kafka.

Nedělní krátká trať se jela ve stejném prostoru, naštěstí už tolik nefoukalo a tak se jednalo o parádní závod. Tentokrát se Bára nenechala nikým předjet a v posledním letošním českém pohárovém závodu zvítězila. V mužské elitě Honza Lauerman opět vyhrál, Milan Venhoda zakončil sezónu výborným 5. místem.

V H21A zúročil pražský lyžařský trénink ve žlutých lázních Honza Boudný a dojel si ve své kategorii pro vítězství. V H45 byl Kafka 2., v H60 Paulíček 4.

Byla zároveň uzavřena i nominace na Mistrovství světa, které se koná v Japonsku první březnový týden. Naprosto jednoznačně na základě předchozích výsledků se nominovali i Bára s Honzou.

Protože česká sezóna LOB tímto víkendem skončila, byl spočítán i konečný žebříček – Český pohár – v něm v obou hlavních elitních kategoriích zvítězili jihlaváci Honza Lauerman a Bára Chudíková.

Český pohár:

D21E: 1. Chudíková

H21E: 1. Lauerman, 8. Venhoda, 21. Kratochvíl

H21A: 2. Boudný

H45B: 3. Kafka

H60B: 5. Paulíček