Dámské medaile na krátké trati

Veteraniáda na krátké trati byla letos zcela oddělena od šampionátu dospělých. Závod se běžel ve vysočinském terénu v Křižánkách. Pod nohama bylo hodně mokro, na běh opravdu těžký terén. První část tratí byla obtížnější neboť nás protáhla zarostlými pasážemi, druhá část již byla lehčí ve většinou dobře průběžném lese, ale i tam se dělaly chyby z rychlosti. Celkově však byly rozdíly velmi malé, často rozhodovalo jen pár vteřin. V silné jihlavské výpravě se tentokráte nejvýše umístily ženy.

V kategorii D40 sice Bára Chudíková udělala v začátku několik menších chyb, nicméně bezchybný a rychlý zbytek závodu ji vynesl na stříbrnou příčku. V D60 naopak Dana Hrstková běžela až do samého závěru skvěle a pohybovala se na průběžném 1.-2. místě. Bohužel minutová chyba na předsběrku ji odsunula na „až“ třetí místo

Mezi muži v H35 Vláďa Srb nedokázal udržet krok na krátkých rychlých postupech s nejlepšími a cílem proběhl na 9. místě. V nejobsazenější mužské kategorii H45 byly rozestupy velmi těsné, jakákoliv chyba byla potrestána propadem o pár míst. Nejlépe skončil na 4. místě Milan Venhoda jen 16 vteřin za medailí a minutu za vítězem, když na trati udělal jen pár několikavteřinových zaváhání. O minutu pomaleji byl v cíli na 7. místě Jára Vítek, který lehce chyboval na předposlední kontrolu. Více chyb udělal na trati desátý Aleš Prášil a jednu velkou třináctý Honza Lauerman. Pěkné umístění zaznamenal v H60 Jarda Zeman – 6. místo, i když ho určitě mrzí dvě více než minutové chyby v počátku a závěru trati.