Detektivní podzimní Čeřínek

A máme zdárně za sebou, o páteční dopoledne prodloužené, závěrečné letošní soustředění na Čeřínku. Čeřínek to byl vskutku klasický – páteční a sobotní zimu a mrholení v neděli vystřídala první letošní pořádná chumelenice. Ráno rozespale koukáme z okna, nevěříme vlastním očím a řešíme, jestli nedělní štafety nezrušit. Ale když vylezeme z chaty a vidíme velkou skupinu koulujících se dětí, tak rychle pochopíme, že sníh pro ně není nepřítel a že proběhnutí čerstvě zasněženým lesem v sobě má i kousek romantiky a dobrodružství.

Takže nakonec se uskutečnily všechny plánované tréninky včetně tradičních štafet a sám se divím, že to děti v těžkých klimatických podmínkách celkem v pohodě zvládaly. Ale nejde jen o odhodlání běhat ve škaredém počasí, ale i o evidentní posun v orientačních dovednostech, hlavně pak u mladších dětí. Tady je opravdu zřejmé, že v posledních letech díky tréninkové přípravě v oddílech a na společných akcích udělaly velký krok dopředu. Tak snad se to v příštích letech zúročí i v závodních výsledcích.

Mezi tréninky všech možných formátů od vytrvalostního HROBu, přes různé scorelaufy, osmičky, motýlky až po společný měřený sprint stihly ještě za pomocí Sherlocka Holmese a doktora Watsona vypátrat tajemného chlapa s krvavou lopatou (po odhalení pachatele bylo zjištěno, že lopata byla pouze od hlíny), který v lese zakopával velkou bednu. Tomu předcházela důkladná analýza výpovědí svědků, sestavení identikitu pachatele, odebrání otisků prstů, nalezení ukrytých indicií a na závěr i nalezení zakopaného pokladu. Sobotní odpoledne také zpestřily netradiční hry, kde mě osobně zaujala třeba bitva v zorbingových „polokoulích“, natahování gumových lan, nebo střelba z foukačky.

Závěrem bych si rád dovolil poděkovat všem těm, kteří se letos podíleli na uspořádání všech čtyřech letošních soustředění pořádaných SJI a KCTM Vysočina. Nejde jen o lidi, kteří připravují tréninky, ale i o ty, kteří chystají všechny ty roztodivné hry a soutěže bez kterých si už naše soustředění snad ani nedovedeme představit, ty kteří nám všem vaří často v hodně polních podmínkách, všem kdo od rána do večera bojují u dřezu s nekonečnou horou špinavého nádobí a vůbec všem ostatním, kteří bez nároku na jakoukoliv odměnu pomůžou s realizací těchto akcí.

Takže jestli se vám na našich akcích líbilo, tak budeme moc rádi, když se společně zase příští rok na nějakém dalším soustředění uvidíme.

Alfiho videosestřih si lze prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?…