HROBeček 2017 v orlovských lesích

Jak bylo zmíněno již loni, možnosti kvalitních terénu pro pořádání HROBečku na Vysočině jsou v podstatě nevyčerpatelné. Letos nás pan ředitel Ory zavedl do orlovských lesů, kde je příjemný orienťácký terén se spoustou pěkných míst, kterým dominují balvany či skalky všech velikostí. Pravda, jsou tam i nějaké ty kopečky, ale bez nich by to přece nemohl být HROBeček .

Vzhledem k rozmarům počasí v předchozích dnech a týdnech, nám při sobotním závodě ukázalo počasí svou lepší tvář, i když sluníčko si ponechalo až na následující den (to ocenili aspoň sběrači kontrol :-) ). Na start se postavilo více jak 40 závodníků, z toho významnou část tvořili kamarádi ze SJH, což nás samozřejmě velmi těší. V dospělých kategoriích převažovali v předvánočním období muži, ale v dětských kategoriích se děvčátka nenechala zahanbit a měla převahu. Z vlastního závodu stručně vypíchnu jen pár bodů:

• Tradičně moc pěkná trať (stavitel nás ušetřil neprostupných houštin a polozamrzlých bažin, za což mu patří velký dík). Během závodu jsme si tak v převážně velmi dobře průběžném lese mohli, pokud nám síly dovolily, užívat pohledů na spoustu pěkných míst.

• Inspirující popisy kontrol, s jakými se na běžných OB závodech nesetkáme (nebo jste snad už někdy hledali kontrolu „mezi balvany u bukového kotlíku a meliorační rýhy“? :-) )

• „Překvapivé“ vítězství naší oddílové ikony Máry (a zvítězil by i v případě, kdyby se nevracel pro jednu zapomenutou kontrolu, na což při sčítání bodíků přišly ajťačky Eva s Janou)

• Pochvalu a velký respekt si zaslouží všichni závodníci a závodníci v dětských kategoriích obzvlášť.

• Naprosto skvělé zázemí, které zajistili manželé Křepinských v Leštině (hovězí polévka s játrovými knedlíčky byla prostě dokonalá – chválila i Jana, klobásky skvělé).

• Nelze znovu než smeknout před perfektní organizací a přípravou, kterou i letos Ory předvedl a k tomu mu velmi zdatně sekundoval odtajněný společník Pifi.

Když před třemi lety přišel na svět nový přírůstek do závodů pořádaných naším oddílem, byli jsme zvědavi, jak si povede. A miminko to bylo velmi zdatné. Od začátku výborně prospívalo, vyhýbaly se mu dětské nemoci a letos, už v batolecím věku, se znovu ukázalo, že se o něj „tatínek Ory“ velmi dobře stará. Takže o jeho další budoucnost v tuto chvíli nemáme vůbec žádné obavy a těšíme se, že se s ním v předvánočním čase budeme pravidelně dál setkávat. Takže za rok při HROBečku 2018!

Sepsala -HD-

Odkaz na stránky, na kterých je dostupné video atd…. http://hrobecek.8u.cz/, odkaz na postupy některých běžců – animace.