HROBeček 2016, tentokrát JENÍKOVSKÝ

První ročník netradičního závodu s netradiční mapou uspořádal Ory v loňském roce na Čeřínku. Byla to po všech stránkách vydařená one-man show s laťkou nasazenou proklatě vysoko. Snad proto se při letošním úvodním slovu k natěšeným závodníkům nechal pan ředitel slyšet, že možná ten letošník ročník je poslední, protože za rok už bude starší, unavenější,….atd., atd., atd. Všichni jsme ale chápali, že pouze nervozita z toho, jak dopadne letošní ročník, ho vedla k těmto nerozvážným slovům.

A jak se povedl letošník ročník? Minimálně stejně dobře jako loňský. Účast opět překročila 50 aktivních účastníků. Zázemí tentokrát bylo v závodnicky velmi útulných prostorách ZŠ Větrný Jeníkov (děkujeme paní ředitelce školy a Evě). Jako bonus lze označit na prosincový termín luxusní počasí, kdy i sluníčko vykukovalo z mraků a pozorovalo to závodnické hemžení v lese. Mapa (původem MTBO mapa z roku 2004) a tratě byly tradičně stoprocentní a nabízely možnost nejrůznějších voleb postupů. Umístění bonusových kontrol s dvojnásobnou bodovou hodnotou rovnocenně na všechny strany od startu si žádalo dobře promyslet postup. Jak se ukázalo, rychlé nohy na trati neznamenaly jistotu vítězství. Zatímco Jára Vítek (23,52 km) přiběhl z lesa (stejně jako dvojice Kamila a Martin Gregorovi) o 20 minut dříve a měl v nohách o dva kilometry více než Honza Čech (21,49 km), palmu vítězství si nakonec odnesl Honza, který intuitivně zvolil postup, kde body v průkazce přibývaly ve větších hodnotách. Prostě chtělo to i trochu štěstíčka, jak zjistili i „stříbrní“ v celkovém pořadí Gregorovi:…Naše občas nelítostné tempo nicméně znamenalo, že všechny kontroly jsme v čase 2:14 sesbírali těsně jako první. Našich 694 bodů stačilo nakonec na 2. místo za Honzou Čechem, který byl sice o 20 minut pomalejší, ale měl 709 bodů díky tomu, že zvolil lépe začátek. Pěkná lekce z parádního proběhnutí… (Martin Gregor)

Za ocenění stojí statečný boj Tomáše F. (Zebry) – 200 minut v lese je už výkon hodný opravdového HROBečkáře a pěkný výsledek Míši a Vládíka Srbových, kteří překročili stanovený juniorský čas 90 minut, pouze o dalších 90 minut a posbírali celkem 470 bodů. O první místo by se nepochybně popral i Véna, který za necelých 57 minut stihl sebrat 430 bodů, než ho odvelely z lesa bafuňářské povinnosti a cesta do Prahy…

Vše podstatné včetně podrobných výsledků, krátkého videa od Alfiho lze nalézt na perfektních webových stránkách závodu – http://hrobecek.8u.cz/ (děkujeme Pifimu – a nejen za ty stránky). Odkaz na video je (https://www.youtube.com/watch?…)

Občerstvení po závodě kvalitou odpovídalo předvedeným výkonům v lese, tedy bylo vynikající! Výborná gulášovka (díky místní restauraci a Evě) a větrníky pěkně naducané krémem. Pouze jindřichohradeckým kamarádům se pan ředitel touto cestou omlouvá za způsobenou psychickou újmu – větrník pro závodníky byl sice čerstvý a chutný, ale neměl karamelovou polevu na povrchu, což v jejich řadách způsobilo nefalšované zděšení :-)

Takže zase za rok! A kdeže to bude příště? Nechme se překvapit… potenciál pana ředitele a možnosti kvalitních terénů pro HROBeček 2017 zdaleka nejsou vyčerpány!

Za všechny spokojené účastníky HROBečku sepsala

Dana

PS: A já ještě děkuji Daně a Láďovi za pateční pomoc při roznosu kontrol. Byl jsem z toho stavění už tak unavený a zesláblý, že bez nich by asi žádný HROBeček letos nebyl!!! Jsem už totiž starší, unavenější atd., atd., atd., ale o tom už jste si asi četli :-)

Ory