Krátce na Lipnici: Mára v TV, Dana na bedně

obrazek V lesích v okolí Lipnice nad Sázavou proběhlo Mistrovství ČR na krátké trati. Exkluzivní terén mezi zatopenými lomy se spoustou kamenů a skalek po celém lese přilákal více než 1600 závodníků. A kdo přijel určitě nelitoval. Perfektní zázemí centra závodu, pěkné a náročné tratě, výborná atmosféra. K té určitě přispěla i velkoplošná obrazovka na shromaždišti, na které se v neděli promítal přímý televizní přenos, který zajišťovala z lesa i z cíle Česká televize.

Do finále A se probojovalo celkem 8 borců a borkyň: v D18 Eva Foltýnová, v H20 Honza Bořil, v H21 Mára Prášil, ve veteraniádě pak Dana, Pifi, Jára, Kony a Zdeněk.

Nedělní finále nejdříve absolvovali veteráni, poté dorost a junioři. Muži a ženy finále A běželi až nakonec, pod dohledem televizních kamer, takže se na 2-hodinovém přenosu (na kterém se podílelo asi 70 lidí, z toho 10 kameramanů) můžete podívat jak skvěle běžel Marek Prášil – výborné 22 . místo

Mezi juniory se blýskl 7. místem Honza Bořil, ve veteraniádě získala Dana Hrstková stříbrnou medaili, Jára Vítek v početné a kvalitní konkurenci doběhl pátý.

Na OB postupech je možné prohlédnout všechny tratě.

Nebo je možné se podívat i na GPS tracking

Záznam TV přenosu

Zajímavý je i článek o pozadí přípravy a realizace tohoto přenosu

Fotky z finálového lesa – mj. z televizní kontroly u Ucha

obrazek