Letecký víkend u Přelouče

V Litošicích u Přelouče proběhl letecký víkend. Ne že bychom se vypravili na letiště v Přelouči, to jen zdejší lesní terén je tak rovinatý, že pro úspěch ve výsledkové listině vyžaduje běžet opravdu rychle (třeba v mužích 5:10 na vzdušný km). Zdá se, že někteří členové OK Jihlava navštěvují Henčov kvůli leteckému tréninku pravidelně a odnesli si z Litošic cenné body do Žebříčku B-Čechy.

Sobotní klasika měla řadu delších postupů, nicméně v čistém lese se běhalo víceméně pouze rovně, bez zásadních voleb postupů. Nedělní krátká trať byla o mnoho zajímavější a nutila závodníky k neustálé koncentraci při změnách směru a při snížené viditelnosti v hustnících. Na konci tratí měly všechny kategorie kontroly v drobných terénních nerovnostech, kde se i na malých vzdálenostech daly dělat pěkné chyby když jste neudrželi přesný směr.

Jak v sobotu, tak i v neděli jsme měli řadu závodníků na stupních vítězů.

V D12C se v sobotu na stupně vítězů postavila Sylva Oranyová, po oba dny běžela velmi solidně v D20 Týna Petráčková, Matěj Vítek (H12) byl na bedně po oba dny (3. a 2.), těsně za stupni skončil v sobotu Matěj Šenkýř (4. v H18).

Dařilo se i veteránům: sobotní dvojice vítězů Jára Vítek (H35) a Milan Venhoda (H40) si vítězství zopakovala i v neděli, kdy se s k nim na stejnou pozici přidala i Dana Hrstková.

Výsledky jihlavských závodníků sobotní a nedělní