LOBácká sezóna začala rovnou mezinárodně

LOBácká sezóna měla začít před dvěma týdny Českým pohárem v Krušných horách. Neodstatek sněhu ale donutil pořadatele závody o dva týdny odložit. Jen dva dny po rozhodnutí napadlo sněhu dostatek, ale připravit závody (hlavně upravit stopy) za tak krátký okamžik by asi bylo těžko reálné.

A tak prvními závody pro jihlavské závodníky bylo o týden později rovnou veteránské Mistrovství světa, shodou okolností také v Krušných horách, hned za hranicemi v německém Oberwiesenthalu.

Závodů se účastnil Honza Lauerman coby závodník a nutno říci že úspěšně. Milan Venhoda měl strach z velké konkurence ;-) a tak se tentokrát postavil „na druhou stranu“ coby zástupce IOF jako hlavní event advisor.

Veterání jeli dva závody na krátké trati, jejichž součet se počítal pro první sadu medailí. Třetí závod pak byla klasika s další sadou medailí. Řada českých závodníků vybojovala medaili, zvláště v mladších veteránských kategoriích. Jan Lauerman (M40), Renata Neumannová (W50) a Alena Rosecká (W60) se stali veteránskými mistry světa v LOB na krátké trati – viz též článek na webu ski-o.cz

Na klasické trati získal Honza bronzovou medaili, viz též článek

Fotky ze závodů

Krátká videa ze závodů na kanálu IOF